Ärysttää kun naapureiden pennut juoksenteleevat vähän väliä minun takapihalla..viime talvena olivat repineet aidasta paloja kun se oli jo menny nii huonoon kuntoon..Onhan se kiva varmaan toisten pihoilla lumikasassa pomppia..
Käpykankalla naaupureiden pennut..
AaaaaaaRGhhh
9369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
...ja kirjoitat asiasta tänne? Etkä sano naapurille?
Tjoo... onhan meitä.. monen junaan...
Vähän vaikeaa kun ei tiiä kenen pennut on kyseessä:D..
No eiköhän se pitäis olla perusasia, et lapset opetetaan olemaan ja hyppimään omalla pihalla, eikä varsinkaan tuntemattomien pihalla. Että ihan aiheellinen aloitus. Eikä varsinkaan vanhemmat ihmiset jaksa lähtee kenenkään kakaroitten perään kattoon, että kenenkä kakaroita ne on. Joten opetetaanpa niille kullan nupuille vähän tapoja.
Otappa selvää ja eikun toimeksi!
Onkjo itselläsi lapsia? Jos, niin kai ne muut pennut ovat lapsesi leikkikavereita? Jos ei ole, niin soita poliisi!!
Itsellä ei ole lapsia vaan asun yksin..
No sehän sit selittikin...
Jep, pennut kuriin vapaankasvatuksen säännöistä huolimatta. Itsellänikin on pentuja ja kuri on, kaikkea sontaa ne keksiikin, kuten vapaakasvatus. Tulokset näkyy jo. Sitä saa mitä tilaa.
On minullekin oma pentu yrittänyt selittää etten minä mut se ja ne. Sanon aina siihen, että olit myös siellä ja samanlainen syyllinen kuin muutkin ja piste. Eli, jos porukassa ollaan ja joku hölmöilee niin kaikki on syyllisiä. Nykyään pennut elää kuin pellossa.
Koirilla on pentuja!!