Sain viime keväänä valmiiksi perusopinnot, mutten uskaltanut aloittaa aineopintoja kun se professori Vilkuna on jotenkin pelottava vaikken hänen kanssaan tekemisissä ole ollutkaan muuta kuin luennoilla. Tykkäsittekö museologian aineopinnoista?
Museologia Jyväskylässä
2
283
Vastaukset
- JoskusMuseologiaa
Mitn niin pelottava? Asiallinen minusta.
- Opiskelija Jyväskylä
Taitaa vähän myöhäisessä tulla tämä viesti, mutta ei kannata pelätä Vilkunaa. Itsekin, kuten moni opiskelijakaveri myös, alkuun häntä jotenkin pelottavana pidin, mutta ajan myötä hän on osoittautunut oikein mukavaksi. Varmaan se johtuu Vilkunan tavasta laukoa vahvoja näkemyksiä hyvin suorasanaisesti vähän kaikesta... Sitten kun hänen kanssaan on tekemisissä niin hän on kuitenkin oikein mukavan, reilun ja hyväntahtoisen oloinen.
Aineopinnot olivat hyvin kiinnostavat, mutta aikataulut aika karmeat... Paljon oli luentoja lauantaisin, ja vieläpä 7 tunnin putkissa. Syynä tähän on museoammattilaiset jotka tarvitsevat lisäkoulutusta, eivät ehdi arkena joten luennot on oltava viikonloppuisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on857681- 777660
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1666089Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554996En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204179Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53910- 383642
- 313557
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..273495Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1043252