Sain viime keväänä valmiiksi perusopinnot, mutten uskaltanut aloittaa aineopintoja kun se professori Vilkuna on jotenkin pelottava vaikken hänen kanssaan tekemisissä ole ollutkaan muuta kuin luennoilla. Tykkäsittekö museologian aineopinnoista?
Museologia Jyväskylässä
2
277
Vastaukset
- JoskusMuseologiaa
Mitn niin pelottava? Asiallinen minusta.
- Opiskelija Jyväskylä
Taitaa vähän myöhäisessä tulla tämä viesti, mutta ei kannata pelätä Vilkunaa. Itsekin, kuten moni opiskelijakaveri myös, alkuun häntä jotenkin pelottavana pidin, mutta ajan myötä hän on osoittautunut oikein mukavaksi. Varmaan se johtuu Vilkunan tavasta laukoa vahvoja näkemyksiä hyvin suorasanaisesti vähän kaikesta... Sitten kun hänen kanssaan on tekemisissä niin hän on kuitenkin oikein mukavan, reilun ja hyväntahtoisen oloinen.
Aineopinnot olivat hyvin kiinnostavat, mutta aikataulut aika karmeat... Paljon oli luentoja lauantaisin, ja vieläpä 7 tunnin putkissa. Syynä tähän on museoammattilaiset jotka tarvitsevat lisäkoulutusta, eivät ehdi arkena joten luennot on oltava viikonloppuisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 952143
- 1291398
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231350Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291308- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371028- 89965
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56904- 122787
- 82776