Puerto Rico Punta Del Rey

2Xmummelit

Olisiko joku käynyt lähiaikoina Punta del Rey huoneistohotellissa, minkälainen hotelli oli ? kannattaako harkita olisi lähellä rantaa.

kaksi melkein mulleli ikäistä lähdössä.

6

2494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ramses I

      Lähiaikoina joku voi Punta del Reyssä ehkä käydäkin, jos hotelli todella avataan taas asiakkaille. Viime keväänä se oli suljettu ilmeisesti asiakaspulan vuoksi, mutta niin oli moni muukin hotelli/apartamentos.

      Punta del Rey ei poikkea useimmista muista samanlaista mitenkään. Asuin siinä aika kauan sitten, kun Spies vielä järjesti matkoja. Tuskin hotelli on vuosien kuluessa miksikään muuttunut. Hintaisekseen hotelli oli ihan kelvollinen. Ranta on todellakin erittäin lähellä, sillä hotellista pääsee portaita pitkin suoraan rannalle. Hotelli ei kuitenkaan ole niin korkealla, että sinne kiivetessä ehtisi hengästyä. Rannan tuntumassa hotellin kohdalla on rakennus, jossa on erittäin epärehellisiä ja aggressiivisia intialaisia elektroniikkakauppiaita. Kiertäkää mahdollisimman kaukaa.

      Laakson ostariin onkin sitten tietysti hieman pidempi matka, mutta taksit ovat halpoja, jos ei myöhään illalla kiinnosta kävellä takaisin.

      • 2Xmummelit

        Kiitos vastauksesta, no tulipa nyt sitten varattua, toivottavasti sinne tulee muitakin etteivät rupea perumaan, emme kaipaa biletystä että eiköhän tämä sitten meille kelpaa.


    • Hotel Montesol

      Jos hotelli ei kelpaa tai jos jotai käy, niin ootte tervetulleittä tänne hotel Montesollle.
      Vuokrataan kalustettuja loma-asuntoja Gran Canarialla. Sijainti Puerto rico, Mogan. Loma-asunnot sijaitsevat 400 metrin päästä Puerto Ricon rannasta.
      Makuhuoneita 1 hengen/ 2 hengen sekä 3 hengen, olohuone/keittiö,tv, parveke rannalle päi ja kylpyhuone. Ulkona on uima-allas ja biljardi pöytä.
      Hintä 1 viikko 266 €, 2 viikko 450 € ja 1 kuukaus 850 €
      Lisätietoja halutessasi ota yhteyttä puhelimitse 358400415427 tai sähköpostitse [email protected]

    • Puerto Rico

      Täällä olis toinenkin joka olisi kiinnostunut Punta del Reystä, osaisitteko kertoa millaiset ovat kaksiot isolla parvekkeella,sain käsityksen että ovat kulmahuoneistoja.
      Tällä kertaa ehkä Puerto Ricoon

    • yxyxvc

      Hei, lueskelin ulkolaisilta sivuilta on ollut remontissa,enempää en saanut selville.

    • paras

      Päivitystä tarvitaan Punta del Reystä. Onko kukaan ollut vuoden 2013 aikana kyseisessä hotellissa? Onko tietoa huoneiden kunnosta? Onko remontoitu milloin? Paistaako aurinko muuta kuin aamusta parvekkeille? Onko kattoterassi käytössä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      89
      2658
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      204
      1682
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      116
      1610
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1471
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1242
    6. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      76
      1015
    7. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      56
      979
    8. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      74
      906
    9. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      45
      877
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      61
      845
    Aihe