Oletteko koskaan ?

Äkäpussin kesytys

Faneille kysymys ,että oletteko koskaan suuttuneet Tapsalle ? Siis jo se on pomottanut vähän liikaa keikalla bändiään niin oletteko huomauttaneet hälle siitä vaan tyytyväisenä vaan hymyilleet tuittuilulleen ?

7

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Annu.

      Ainakin Justiinaxilla vaan hymy levenee ja kuola valuu mitä enemmän Tapsukka rähjää lavalla.
      Tekis herralle hyvää jos joku yleisöstä sanois sille mitä ajattelee moisesta.

      • *****************

        Eiköhän rähjääminen ole kuitenkin vähän liian voimakas sana. Jos laulaja lavalla RÄHJÄISI, niin eiköhän se kannettaisi sieltä aika äkkiä pois.


      • Safira~

        Kyllä yks mies kerran eräällä keikalla huusi ,että: " Hyvin se soitti, älä moiti ! ", kun Tapsa meni kitaristiaan puhuttelemaan jonkun biisin jälkeen.
        Mutta ei Tapsa siitä ollut moinaaskaan. Ei kuullut tai ei ainakaan ollut kuulevinaan.


    • No ei Tapsa silleen oo lavalla koskaan rähjännyt ,että mun tai jonkun muun yleisöstä siihen pitäis puuttua.
      Solisti on useimmiten se bändinsä pomo ja sen tehtävä onkin ohjata bändiään. Jokaisella artistilla on oma tyylinsä miten sen tekee.
      Joskus oon ehkä miellessäni saattanut harmitella jos Tapsa on jonkun muusikon säestykseen puutunut ilman että siinä on mitään huomattavaa virhettä tapahtunut, mut en mä siitä Tapsalle ala nuriseen ja yleisön joukosta mitään huuteleen. Ei se kuulu hyviin tapoihin enkä tykkää Tapsan esiintymisfiilistä pilata semmosella.

      • näinpä on

        Ei kuulu hyviin tapoihin ei, ei lavalla eikä yleisössä ja Tapsukkahan on harrastanut huonoa käytöstä molemmilla puolilla lavaa. Ei pitäisi pilata myöskään yleisön kuuntelufiilistä lavalla kiukuttelemalla. He ovat nähneet vaivaa mennäkseen kuuntelemaan ja maksaneet siitä myös.


    • joo ainakin kerrran kun nöyryytti mua kun vein kukkasia hänelle , mutta myöhemmin pyysi käytöstään anteeksi halaamalla mua. no se sittä ja siitä kerrasta on jo aikaa

      • Joku vaan

        Tuosta Melinan jutusta tuli mieleen eräs konsertti jonka lopussa joku naishenkilö oli viemässä kukkasen Tapanille. Tapani seisoi toisella puolella lavaa kuin missä lavalle vievät rappuset sijaitsivat. Nainen odotti ensin lavan reunalla, että Tapani kävelisi lavanpoikki hakemaan kukkasen, mutta Tapanipa ilkukurisesti vinkkailikin naista luokseen, niin että sen naisen täytyi kävellä koko lavan poikki viemään kukkanen ihmisten tuijottaesa herkeämättä. En tiedä ottiko nainen sen kiusantekona ja tarkoitiko Tapsa sitä edes sellaiseksi, (tuskinpa vaan) mutta aika jännittävä paikka se naiselle varmasti oli.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      12
      4860
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      44
      4754
    3. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      198
      3929
    4. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      52
      3675
    5. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      123
      3614
    6. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      68
      3112
    7. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      117
      2061
    8. Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys

      Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo
      Ikävä
      12
      1100
    9. Elämäni rakkaus

      Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten
      Ikävä
      63
      907
    10. Millainen mulle

      Sitten sopisi?
      Ikävä
      93
      822
    Aihe