Passat voitti Mazda 6:sen ja Pösön 508:n

VeeWee

7

593

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huihaii

      Oho, vai että saksalainen auto voitti saksalaisessa testissä. Salli mun nauraa. Saksalainen huono auto voittaa aina saksalaisessa testissä muun maalaiset paremmat autot.

    • VAGGILAINEN

      No tietty voitti Peugeotin. On meinaan sen verran paska merkki tuo pösö. Peugeot on vaan suoraan sanottuna pas**.

      Volkkari sen sijaan on oikea auto, kuten myös Mazda. Ihme hienostelijoita (neitejä) nuo pösökuskit.

      • pan 0

        niija sää oot gay


    • Passat Highline

      Laskin 508: hintaa (farkku, diesel, automaatti) suunilleen samoilla varusteilla, kuin tilaamani Passat. Peugeotiin ei ole saatavissa adaptiivista vakionopparia. 508:n hinta on jokseenkin sama kuin Passatin. Vopi miettiä, kummasta saa paremman hinnan 3-4 vuoden kuluttua.

    • Passat Highline

      Eipä tuossa mitään ihmeellistä ole. 508:ssa on vain GT-versiossa kunnollinen alusta, halvemmissa rempula. Mazda on aina ollut täryjyrä.

      Sitäpaitsi Peugeotiin saa kunnolliset automaatin vasta 2 kalleimman version yhteydessä. Halvempiin on tarjolla vain nytkymatic (2tronic). Ei puhettakaan VW:n DSG:n ominaisuuksista. Peugeotin oikea automaatti taas kuluttaa reippaasti, vaikka moottori on muuten hyvä. Se momentinmuunnin nääs.

      Valinta on selvä, jos arvostaa seuraavia ominaisuuksia: tilaa, ajo-ominaisuuksia, laatua, kunnollista automaattia, kohtuullisia ylläpitokustannuksia, melutasoa jne. Näitä arvostaen Passatia ei voita mikään.

      • Nose

        Ai melutasoa. Passat on luokassaan meluisimpia, ellei meluisin. Tasasella tiellä menee tasaseen, muualla ei. 250.000 km ajettu Passat, on loppuunajettu Passat. Mondeo, Avensis ja Accord ovat hiljaisempia ja antavat paremman kyydin tiellä kun tiellä.


    • Auton alusta jne

      Ostin Passatin 2012 mallin malli Farmari(Confortline DSG). Alusta ihan pintalöysä kakka!
      Alusta ei toimi, harmittaa auton osto!
      Istuin on ihan skeida, ei kunnollista ristiseläntukea Passatissa!
      Kaverin Modeossa parempi alusta, yritin vaihtaa, mutta eihän kukaan osta tätä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      176
      5027
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      15
      1670
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1605
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      122
      1470
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1353
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1080
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      942
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      190
      915
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      760
    Aihe