Suomessa vaietaan kuoliaiksi

JonesHenry

Suomen mediassa ollaan hiirusen hiljaa, kun tässä toiminnassa jota nimitetään "adoptioksi" on ilmennyt ilmiselvää väärinkäytöstä ja lapsikauppaa!



No, Suomessa ollaan aina vaiettu kaikista muistakin ongelmista! USA:ssa sen sijaan puhutaan avoimesti siitä, että "kansainvälinen adoptio" on tosiasiassa LAPSIKAUPPAA, ja nimen omaan Amerikan aloitteesta esim Vietnam pani lapsikauppabusineksen maassa jäihin! Ethiopia osittain samoista syistä.

http://news.yahoo.com/s/afp/20110315/pl_afp/usvietnamcambodiaadoptiontrafficking_20110315020032

http://news.yahoo.com/s/ap/20110131/ap_on_re_us/us_foreign_adoptions_3

http://news.yahoo.com/s/ap/20110310/ap_on_re_us/us_ethiopia_adoptions



USA:ssa puhutaan myös avoimesti siitä, että jopa koulutetuilla maahanmuuttajilla on vaikea löytää koulutustaan vastaava työtä eräässä maailman monikulttuurisimmista yhteiskunnista.

http://news.yahoo.com/s/ap/20110327/ap_on_re_us/us_underemployed_immigrants



Huomaatko kuinka hiiren hiljaista Suomessa vastaavasti on? Täällä ei puhuta lapsikaupasta eikä maahanmuuttajien syrjäytymisestä yhteiskunnasta. Miksi?

3

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JonesHenry

      Miksi kirjoittamani aiempi viesti sensuroitiin? Mikä mättää Suomi24? Pelottaako aihe liikaa?

      • .

        Olet kaiketi tietoinen ettei jo poistettua viestiä saa laittaa uudelleen....


    • -

      toinen tuleminen?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      51
      2629
    2. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      107
      1632
    3. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      100
      924
    4. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      83
      905
    5. Mitä sä haluat?

      Kerro nyt. Sano suoraan.
      Ikävä
      59
      818
    6. IS Viikonloppu 28.-29.6.2025

      3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit
      Sanaristikot
      57
      741
    7. Priden osallistujamäärä suuri pettymys!

      Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate
      Luterilaisuus
      163
      740
    8. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      42
      729
    9. Joku kysyy

      Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g
      Perussuomalaiset
      59
      722
    10. Kannan sinua mukanani

      Aina sydämessäni ❤️ Niin kauan kun henki pihisee ja veri virtaa suonissani, niin olet osa minua tavalla, josta olen kii
      Ikävä
      28
      665
    Aihe