Spursit huhkivat Balelle

sportblogger

Tottenham Hotspursit pitävät tiukasti peukkuja pystyssä Gareth Balelle, sillä mies on Mestareiden liigan puolivälierissä pelaavien Real Madridin todellinen kauhu. Unibetin mielestä kenenkään ei ole kieltäminen siitä ettei Harry Redknapp olisi tosiaan tehnyt suorastaan ihmeitä saadessaan Spursit Valliliigataisteluista Mestareiden liigan tasolle.

No ihmeitä tai ei, mutta totuus on se, että puolivälierät vahvaakin vahvempaa Real Madridia kohtaan eivät tulemaan helppoja – etenkin Real Madridin pelatessa kotikenttäedulla.

Unibetin ristimä ”Wales-velho-Balesta” onkin tullut Redknappin ässä kortti tällä kaudella, erityisesti sen jälkeen kun Bale näytti mallia kuinka Inter Milanin puolustus tulee repiä riekaleiksi kerta heitolla.

Onko tämä kuitenkin liian hyvä ollakseen totta? Pelaaja on nimittäin kärsinyt loukkaantumisista ja riidat Spursin ja Walesin välillä ovat kasaantuneet uhkaavan suuriksi viime aikoina. Bale tulee ainakin olemaan poissa Spursien seuraavasta pelistä, mutta mahdollisesti myös Mestareiden liigasta että tärkeistä Valioliiga peleistä. Unibetin Spursi fanit eivät ole mielissään.

Assistenttimanageri Raymond Verheijen mukaan Baleniin liittyvät asiat on hoidettu asianmukaisesti kuntoon. Härkää otettiin hänen mukaansa kiinni sarvista heti kun tilanne niin vaati. Oli miten oli, ilman Balen apua Spursit tulevat olemaan suurissa vaikeuksissa Santiago Bernabeussa. Rafael van der Vaart, jonka Redknapp nappasi itselleen Madridista viime kesänä, tulee olemaan suurella todennäköisyydellä pelissä silmätikkuna.

Käy katosmassa lisää peleistä Unibetin kotisivuilla.
http://fi.unibet.com/start

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ikävöin sinua kokoyön!

        En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
        Ikävä
        61
        4388
      2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

        https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
        Kalajoki
        150
        3187
      3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

        Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
        Tunteet
        48
        2502
      4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

        Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
        Kalajoki
        51
        2435
      5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

        Eivät osanneet suomea nimittäin.
        Maailman menoa
        98
        2115
      6. Älä mahdollisesti ota itseesi

        En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
        Ikävä
        24
        1883
      7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

        Oliko mökkiläinen taas?
        Hyrynsalmi
        23
        1632
      8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

        Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
        Ikävä
        30
        1616
      9. Mitä sinä mietit

        Mies?
        Ikävä
        161
        1484
      10. Metsästysmökki

        Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
        Kuhmo
        34
        1253
      Aihe