babytown palvelu

pettynyt123

Selaisin nettiä ja päädyin babytownin sivuilla yksiin vaunuihin ja ajattelin, että käy katsomassa niitä.

Pettymys oli suuri, myymälä ei ollut nakkikioskia suurempi ja sisälle ei edes mahtunut kunnolla.
Eikä niitä vaunuja mitä menin katsomaan ollut edes esillä.

No ostin vaunut kumminkin ja nyt niissä on jo vikaa 3 viikon jälkeen, reklamoin asiasta ja vika ei kuulemma kuulu takuuseen vaan on ns. käyttäjävika.

Onko muilla samanlaisia ongelmia ollut tämän nakkikioskin firman kanssa?
Onko siellä aina vika käyttäjässä?

4

265

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nettiasiakas

      Onhan se "nakkikioski" ollut aika kauan toiminnassa ja useimmilla nettikaupilla on aika pienet myymälät, vaikka varastot onkin isoja. Siksi kai kaikkia nettikaupassa olevia tuotteita ei ole myymälämyynnissä. Vikaan en tietenkään ota kantaa, kun en tiedä mistä on kysymys. Täällä meilläpäin Vauvattaren myymälä on tosi pieni, vaikka se varmaan on Suomen suurin lastentarvikkeiden nettikauppa.

    • hankala suositella

      Babytownilla tuntuu olevan jatkuvaa asiakaspalveluongelma nettikirjoittelun perusteella sekä oman kokemukseni mukaan.

    • Miomay

      Laitoin kyselyn tuplarattaista muutama päivä sitten ja kerroin olevani innokas ostamaan ne sieltä, kun olivat huimassa tarjouksessa muihin liikkeisiin nähtynä. Melkein sata euroa!!! Ei vieläkään viestiä takaisin. Toisin esim. babystyle:stä tulee melkein samalla sekunnilla vastaus. Maksan ennemmin enemmän ko.tuplista sitten tässä jälkimmäisessä liikkeessä, kun kerran saan sieltä asiakaspalvelua. Kovin on moitittu tätä liikettä. Aina pitäis googlata kaikki, ettei mene vahingossa lankaan. Villenkellosta olen tilannut tuotteita kaksi kertaa ja nopeasti ovat toimittaneet täysin kunnossa olevat tuotteet. Toisilla on ollut ongelmia tämänkin liikkeen kanssa. Aijon kyllä jatkossa välttää tilaukset myös sinne.

    • tympii toiset

      Mulla on kyllä ihan erilaiset kokemukset. Villenkellon Turun myymälä (joka loppui miltei alkuunsa) oli varsinainen romukauppa. Ei mitään asiantuntemusta lasten tavaroista ja tympeä palvelu. Babytown täällä Turussa on ihan eri luokkaa ja niillä on erilaisia tuotteita kuin muilla. Tosin on Oz babykin hyvä liike. Luulisin, että isommissa liikkeissä on omt ihmiset hoitamaassa verkkokauppaa ja vastailemassa kyselyihin. Babytown on taas pienempi liike, jossa ei ole niin paljoa myyjiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3874
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3425
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2811
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2488
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1889
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1839
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1766
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      29
      1588
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      387
      1468
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1248
    Aihe