Ensi viikolla alkaa sarja astmasta ja alllergioista.
Kannattaa kuunnella.
Ohjelma kestää 5*5min.
Annetaan ruokavalio ja lisäravinneohjeita, joita rivilääkäriltä ei todellakaa saa, vaikka asioista tietäisikin. Lääkäreiltä menee virka, jos eivät noudata käypähoitoa ja määrää lääketehtaan myrkkyjä. Näin kertoi työterveyslääkärini.
Jotkut yksityisklinikoilla olevat lekurit antavat ravinto-ohjeita.
http://www.iskelma.fi/index.php?option=com_sbsprogram&tmpl=program&cid=7
tietoa tarjolla
tietoa on tarjolla
1
126
Vastaukset 1
- eei..
Ei lääkäri virkaansa menetä, jos poikkeaa käyvästä hoidosta. Käypä hoito on ihan hyvä, jos ajatellaan, että sen avulla kaikki potilaat asuinkunnasta riippumatta saisivat samanlaisen hoidon. Käyvästä hoidosta poiketaan sitten, kun potilaalle ei käypä hoidon suositukset tepsi.
Oma lääkärini poikkeaa jatkuvasti käypähoidon suosituksista ja on ollut virassaan 20 vuotta. Tietää aina astmahoidon uudet tuuletkin, joten hoito on jopa nykyaikaista.
Kiitos vinkistä muuten, aion kuunnella sarjan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091340
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50736Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r131696- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.94485Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20480- 34467
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32458Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e92451- 5448
- 49447
- 51445
- 52403
- 42400