Nyt liberaalien hyljeksimillä järjestöillä on suuri rooli radio-Dein ohjelmistossa.
Pitäisikö kuulevan kirkon vastaajien mukaan radio-deissä nyt kieltää näiden järjestöjen ohjelmien tuottaminen.
Mitä liberaaleilla on antaa tilalle. Filosofisia pohdintoja vai mitä ?
Mitä aiotte tehdä kuuleva asialle. Oletteko jo puhuneet arkkipiispan kanssa aiheesta.
Radio Deistä KK.lle kysymys
6
60
Vastaukset
- häirikköuskis
Ehkä kysyjän osoite vastaajalle on epäkorrekti. Kirkko ei tietääkseni vastaa radio Dein ohjelmistosta,vaan se on Kirsi Rostamon yksityisyritys.
Itse olen lähes lopettanut kanavan kuuntelemisen samasta syystä kuin TV7. Suomi yle X on parempi. Tämä ei ole ihan tuoretta tietoa, mutta pitänee edelleen paikkansa jossain möörin. Kirkon kanava Dei ei ole.
"Radio Dein toiminta rahoitetaan 2/3 yhteistyösopimuksilla ja 1/3 mainoksilla ja lahjoituksilla. Radio Dein laajentuminen rahoitetaan paikallisilla yhteistyösopimuksilla sekä koko ketjussa kuultavilla ohjelmilla ja mainoksilla.
Radio Dein omistajayhtiö on Kristillinen Media Oy, josta 60% omistaa Radio Dein toimitusjohtaja Kirsi Rostamo ja 40% Rostamoiden perheyritys Rolate Oy."
Maria S. - pappi- ???
Eihän kirkolla ole mitään tekemistä käsittääkseni Radio Dein ja TV7:n kanssa. Eivätkö ne ole enemmän vapaiden suuntien ja "Melleriläisyyden" äänitorvia ja näiden kirkon laitamilla puuhaavien järjestöjen myös.
Ohjelma formaatit on kopioitu pitkälti amerikkalaisista esikuvistaan ja evankeelisten "uudestisyntyneiden" tyypillisestä julistamisesta.
Useille kristityille Radio Dei ja TV7 edustavat varsin vierasta tulkintaa kristinuskosta.Avovaimoni edesmennyt ihan vakaumuksellinen uskova mummo sanoi TV7:stä jotenkin tähän tapaan: onpa tuolla vaan paljon noita höpsöjä köpsän hörhöjä :DDD
- tyys
Miksi pakanat pauhaavat ja kirkot turhia ajattelevat.
Maan kirkot nousevat ja piispat kokoontuvat yksimielisesti
Herraa ja hänen opetulapsiaan vastaan. - neon6.
Niin.
Meillä on suuri kansan verovaroin tuettu kansankirkko.
Silti vapaaehtoisin voimin ja varoin tuetut pienet seurakunnat ja järjestöt näkyvät paljon paremmin ja tekevät paljon tehokkaampaa kristillistä työtä.
Mihin ne kirkon verovarat oikein uppoaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️622150Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381803Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711410Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣211404Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211044Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.70995Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä84949Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost132874En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9872- 70838