Hyvä kampaaja

Minulla olisi hakusessa hyvä ja suht edullinen kampaaja riihimäeltä. Olen vasta muuttanut tänne ja nyt täytyisi löytää täältä joku kiva paikka.
Minulla on aika lyhyet hiukset ja kaipaisin jotain vaihtelua, ettei hiuksia aina vain leikattaisi saman malliseksi.

Kertokaa kokemuksianne. En kaipaa mitään haukkumisia josatin kampaajasta, vaan ihan asiallista keskustelua miksi olette johonkin tyytyväisä ja mielellään vaikka joku hintaesimerkki :)
171744
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

hair style, majakan rakennuksessa, ei ole kyllä mistään halvimmasta päästä mutta ismo on hyvä työssään! :) olen aina antanut vapaat kädet ja ollut tyytyväinen lopputulokseen :)

Äänestä
  • no onkos tämä sitte se sama kun olen yrittänyt mennä mutta ei ole ollut auki,päivällä,herää kysymys mistä on kysymys

    Äänestä

  • mainoksen uhri kirjoitti:

    no onkos tämä sitte se sama kun olen yrittänyt mennä mutta ei ole ollut auki,päivällä,herää kysymys mistä on kysymys

    Jos on vaan yksi hlö niin kai hänenkin o joskus pidettävä lomia.

    Äänestä

Ehdottomasti Keskuskadulla Cabelleran Mia! Et kadu, kun sinne menet. Hinta-laatusuhde kohdallaan!!

Äänestä

Hair Service, molemmat kampaajat hyviä. Hinta ei halvin mahdollinen: leikkaus n. 40 e leikkaus väri n. 80e. Luulisi tuo värin hinta muodostuvan erilaiseksi hiusten pituuden mukaan, mutta en tiedä onko näin. Monta olen kokeillut Riksun kampaajista ja tähän olen päätynyt.

Äänestä

Kiitos vinkeistä. Lisääkin saa antaa.

Muistelisin, että joskus 15 vuotta sitten Hair Service on laittanut mun hiukset johonkin muotinäytökseen :)

Yllättävää, että todella harvalla kampaamolla oli nettisivut. Kävin katselemassa hintoja ja "yleisilmettä" sivuilta ja tuo Cabellera vaikutti ihan kivalta.

Lueslekin jotain vanhoja keskusteluja ja monessa haukuttiin jotain tiettyä paikkaa kalliiksi, mutta lyhyiden hiusteln keikkaus ja värjäys näytti olevan joka paikassa 70-80 €.

Äänestä

Paint's, keskustassa. Aika edullinen, huonommin on muualla leikattu ja kalliimmalla.

Äänestä

Siellä hämeenkadun alkupäässä on halpa kampaaja,laittaa rastat permiksen hinnalla,ja päivän politiikan arkipäivää-jutut pakkokuunnellaan samalla

Äänestä

Glitz hämeenkadulla Jr-pukutalon vieressä,nuori tyttö laittoi mut trendikkääksi .Ihastuin ja menen kolmannenkin kerran!leikkaus ja väri kahdella värillä oli mun mielestä edullinen 65e,tosin mulla on lyhyet hiukset.SUOSITTELEN

Äänestä

Mä käyn Västäräkin hiuspalvelun Taijalla. En osaa sanoa hinnasta verrattuna toisiin, mutta olen tyytyväinen.

Äänestä

Sininen Helmi, HÄmeenkadulla. Molemmat tytöt osaa hyvin leikata. Olen käynyt yli 10 vuotta:)

Äänestä

Vätäräkissä älä mee Pipsalle, kertoo koko kylän ja Tervakosken juorut:)

Äänestä
  • Älä sitten utele,eikai se muuten niitä kerro!

    Äänestä

  • Meen!
    Rakastan juoruja,kerro ensin mikä tai missä tuo Vätäräkki on!

    Äänestä

Glitz hämeenkadulla,jr-pukutalon talossa,leikkaus ja kaksvärivärjäys maksoi 65e!Ja todella upea lopputulos!Mulla on lyhyet hiukset ja kampaajatyttö sai tehdä mielensä mukaan.
Taitaapa tyttö saada parit uudet asiakkaat,tuli kehuja töissäkin valtavasti!
terveisiä Sannalle!

Äänestä

Uskaltauduin tämän ketjun innoittamana käymään tuolla uudessa Glitzissä. :) Samantyyppinen kampaus kuin kahdella muulla ketjuun kirjoittaneella eli kaksivärivärjäys ja lyhyt tukka. Täytyy sanoa etten ole näin tyytyväinen ollut pitkään aikaan kampaajan jälkeen. Sanna kyseli paljon miten tehdään ja siksi siitä tulikin juuri sen näköinen kuin halusin. Pistettiin vaalennuksia kaksi kappaletta joten hintaa tuli hieman enemmän, 75 € muistaakseni, mutta halvemmalla pääsin kuin muissa paikoissa! Caballera myös hyvä ja todella suosittu. Siellä vakikampaajani Nina, jolla olen käynyt 4 vuotta. Nyt Caballerasta vaan on tullut sen verran suosittu ettei sinne tahdo päästä kuin kahden-kolmen viikon jonotuksella. Päätän kampaajakäynnit aina sen verran ex tempore etten jaksa odotella ja viimeiset kolme kertaa olen joutunut käymään muualla. Paintsin kampaaja tuntui asiantuntevalta ja osaavalta. Olin tyytyväinen kampaukseen, mutta yleisfiilis ei ollut mieleen.. asiakaskunta oli vähän itseäni vanhempaa.
Sinisessä kävin viimeksi 8 vuotta sitten. Vein mukanani Demi lehden, jossa oli kuva uusimmasta muoti-ilmiöstä, kerrostetusta tukasta. Kampaaja veteli ihan oman päänsä mukaan ja lopputulos oli järkyttävä, epäsymmetrinen tanttakampaus.

Äänestä

Oikein on että kaunistatte itseänne kun on lämmintäkin ja kuljetaan paljon ja paljain päin.
On ilo katsella kauniisti laitettuja ihmisiä, naisia ja miehiä ja lapsiakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kampaajaa vailla kirjoitti:

Minulla olisi hakusessa hyvä ja suht edullinen kampaaja riihimäeltä. Olen vasta muuttanut tänne ja nyt täytyisi löytää täältä joku kiva paikka.
Minulla on aika lyhyet hiukset ja kaipaisin jotain vaihtelua, ettei hiuksia aina vain leikattaisi saman malliseksi.

Kertokaa kokemuksianne. En kaipaa mitään haukkumisia josatin kampaajasta, vaan ihan asiallista keskustelua miksi olette johonkin tyytyväisä ja mielellään vaikka joku hintaesimerkki :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu