Läski huora painu vittuun! Turpa kiinni saatanan läskipontso! Elefantti tulee! Norsu tulee! Yäääääääk!
Poistun vpaaehtoisesti näköalojanne pilaamasta. Kuka haluaa tulla kuristamaan minut hengilä? Tuon huomenna huivin kouluun, siitä vaan vetämään ne, joiden estetiikantajua olemukseni eniten häiritsee. Vai haluatteko, että otan ison kasan pillereitä täällä kotona? Sitten vältytte kokonaan enää koskaan joutumasta vahingossakaan katsomaan järkyttävää läskivuoristoista olemustani.
Terveisin
Vitun läski huora
Yli-ihmisille helpotus
3
210
Vastaukset
- vanha pieru
TEHKÄÄ PERKELE JOTAIN! Kaikilla pitää olla oikeus käydä koulunsa loppuun, ilman että jotkut tunnevammaiset tekevät siitä henkisen helvetin. Ja ratkaisu ei saa olla se, että kiusattu joutuu vaihtamaan koulua.
- pallovatsa
Tämä on yksi Suomi24:n tärkeimmistä viesteistä. Minulla tulee huono olo joka kerta kun käyn tätä lukemassa. Ei, en ole tyttö/nainen enkä pahasti ylipainoinen (ja miehillehän se ylipaino "sallitaan" eri tavalla kuin naisille... siis sosiaalisesti). Mutta muistan itse koulusta niitä ylipainoisia tyttöja joita kiusattiin – ei, kidutettiin – harva se päivä. Ja me seistiin vain hiljaa.
Voimia. - Joskus kiusattu
Kiitos että uskalsit kertoa miltä tuntuu. Voimia sinulle! Missä ovat kaikki ne ihmiset, joita tarvitaan näissä asioissa avuksi? Joo, puhutaan kyllä nätisti, mutta oikeasti, kukaan ei auta, eikä ketään kiinnosta. En ole ammattilainen noihin hommiin. Kyllä sen nyt huomaa jos jotain syrjitään ja kiusataan. Turha selitellä. Avatkaa silmänne te, joille nämä asiat kuuluu! Ja sinulle, viestin aloittaja, älä luovuta, älä jätä asiaa tähän, vaan vaadi apua ja oikeutta.
Lämpimin terveisin, sinua ajatellen ja parastasi toivoen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492169
- 1211465
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3361260Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401190Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni651175IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31171- 1411149
- 491099
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470967Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98965