Ajatuttaa se, että vahingoittuiko joku sisälläni kun piti tänä aamuna juosta pysäkille kun linja-auto oli siellä. Sikiö 9vk. Kertokaa jos tiiätte? Ei ole mitenkään maha oireillut eikä ole tullut verta
juokseminen
vahingoittuiko?
6122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos tämä ei ollut provo, niin sitten voi vain todeta, että kyllä tyhmiä on maailma pullollaan. Silloin kannattaisi vakavasti harkita, riittävätkö rahkeet lapsen kasvattamiseenkaan.
Normaali oleminen ja liikkuminen ei vahingoita sikiötä, toisin kuin liikkumisen liiallinen rajoittaminen. Omien aivojen käyttö on myös todella suotavaa.
T: raskaana oleva, joka juoksee viitenä päivänä viikossa 8-15 km lenkin ja menee ensi kuussa Helsinki City Runille.
Mulla takana yksi keskenmeno rv:lla 7 ja täytyy sanoa, että tässä raskaudessa ihan alussa varoin kyllä tekemästä mitään sellaista, minkä ajattelin mahdollisesti vahingoittavan lasta. Ihan typeräähän se oli, mutta minkäs teit... Kun keskenmeno tuli, tein fyysisesti tosi rankkaa työtä ja jotenkin liitin sen keskenmenoon.
No, nyt ollaan jo puolessa välissä ja en ihan niin hysteerinen enää ole. Mutta ei tuo minusta silleen niin tyhmä kysymys ollut. Mutta siis ihan normaalia elämää voi elää, tuossa vaiheessahan keskenmeno tulee jos on tullakseen ja siihen ei voi itse juurikaan vaikuttaa..
Enemmän minä olen huolissani sellaisten ihmisten lastenkasvatuskyvyistä, jotka eivät pysty edes vastaamaan asiallisesti kysymykseen, johon itse tietää vastauksen, mutta joku muu ehkä ei. Noinko aiot vastata lapsellesikin kaikkeen? Todella säälittävää!
No anteeksi, mutta mun mielestä ei kyllä ole säälittävää. Alkuperäisen kysymys on todella huvittava ja pistää vaan miettimään mitä kaikkea muuta hän ei ymmärrä/tiedä nyt raskausaikana. Puhumattakaan sitten kun lapsi on maailmassa. Kai nyt joku järki pitää ihmisellä olla...
hohhoijaa oot kaukaa haettu
taas näitä tyyppejä