Maksat luparahoja, että venäläiset saavat ohjelmaa omalla kielellään. Onko venäjä jo virallinen vähemmistökieli?
YLE NOVOSTI PO-RUSSKI
suomiryssiintyy
1
292
Vastaukset
- *Tasapuolisuutta*
No onhan meillä pitkä yhteinen historia venäläisten kanssa.
Ilman venäläisten väliintuloa vuonna 1809, olisimme vielä Ruotsin siirtomaana ryövättävänä ja sotimassa Ruotsin puolesta Libyassa.
Se, että meillä on 40% YLEn toiminnasta RUOTSINKIELISTÄ ei pois sulje saamelaisten ja venäläisten oikeuksia omiin uutislähetyksiinsä.
.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712963
- 462564
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322225- 792138
- 951956
- 321702
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil191195