Moi!
Olin itse juuri LentoRUKin valintakokeiden kolmannessa vaiheessa ja sain päähäni väkertää muille LentoRUKiin pyrkijöille valintakokeiden moniajotestin.
Pelissä on tarkoituksena muistaa kirjainjono ja vastata kyllä tai ei, riippuen siitä, onko kysytty kirjain jonossa vai ei. Samanaikaisesti testattavan tulee laskea kahden luvun yhteenlaskuja, pitää liikkuva palkki keskellä, jottei miinuspisteitä tule, sekä klikata kaiuttimen kuvaa heti, kun kaiuttimista/kuulokkeista kuuluu erilainen ääni.
Tein peliin asetukset, jotka ovat tietääkseni oletuksena samat kuin oikeissa testeissä. Oletusasetuksilla tulokset lähetetään nettiin ikäänkuin kilpailumielessä.
Pelin pitäisi toimia kaikilla Windows XP, Vista ja 7 -koneilla (myös 64-bit), mutta se vaatii internet -yhteyden.
Kehityksellisiä pelihetkiä!
Lataus: http://haapavuo.hostcell.net/LentoRUK_Moniajotesti.zip
PS. Jos mieleen juolahtaa kehitysideoita tm. palautetta, laittakaa kommenttia!
LentoRUK Moniajotesti
Haapavuo
4
1025
Vastaukset
- jk
vai niin
- Hmph
Linkki antaa "404:Not Found" -erroria. Oisko sulla antaa jotain toista linkkiä tuolle tiedostolle?
- Bang bang
No ei nyt valitettavasti ole.
- alkaa kihahtaa
Minä taas lensin rukista
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2573619
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1332598Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta152075Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2271898Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3491879- 571468
Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita491414- 1111150
- 1031147
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan711130