koska hifilaitteet on kalliita, voidaan olettaa että hifistelijät on porvareita. onko hiffarit täten kokoomusta äänestäviä?
kysyy vasemmistolainen wharfedale-hemmo
kysyy vasemmistolainen wharfedale-hemmo
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei iske kokoomus ei, vaan rakkauden puolue demarit, sekä sana "ei", eläkeiän nostolle. Gylä jämpti on näin. Soini pilasi jo persujenkin mahdollisuudet körttijakauksellaan.
Noh, yhteiskunnan lois-vitsaus! Oma puolue otti rökälevoiton. Samoin kuin tero teikäläisen wokkipannusetistä. Mites possunpunaisen loiskommarin suu nyt menee. Makiaks, vai?
hifistelyni on hillittyä, vähän energiaa kuluttavaa, taloudellista rajattua ja kierrätyshenkistä. äänestän siis vihreitä.
En ole porvari vaan (toistaiseksi) työtön suomalainen mutta äänestän kokoomusta koska kukaan muu puolue ei töitä tähän maahan tuo eikä tule tuomaan.
kokoomus tuo myös ne työntekijät. sellaiset jotka tekee ne samat työt kuin sinä mutta neljäsosapalkalla siitä.
LOL! työtön joka äänestää kokoomusta. jamomiesten tyhmyys nousi kyllä tällä postauksella aivan uusille sfääreille :D
Mitä ihmeellistä on kokoomusta kannattavassa työttömässä? Hänhän on selvästi mukavasti perityillä pääomatuloilla elelevä työnvieroksuja.
Setissä kiinni 54 t€, eli lähes kolmannes nettovuosiansioista!
Ääni meni ainoalle oikealle - persuille.
Pistän heti paremmaksi.
Setissäni kiinni 85000 euroa, mikä on 3% viime vuonna eri optiohjelmista saamistani tuloista. On tämä internet hieno maailma! Pian pääsee muuten taas huvilalleni mikä on arvoltaan n. 900000e. Toki perin sen hiljattain isältäni joka oli muuten John Waynen poika. Revolverinsa roikkuvat edelleenkin siinä takan reunuksella.
Joo, mut mun setissä onkin vain 2700 €! Vai olk se 27000 € - emmä tiijä. Noi nummerot on tosi vaikeit!
Oon 3 kk Karibialla - visiitti sillon tällö lentäen itärannikol oikeisii konsertteihi, MSG:lla. Just tuli muuten takas tän Suamee.
Et sillee, ja pesu kestävä kommunisti oon. Isä o pamppu ja se antaa raha ku tartten. Välii on kuiteski pakko tehä duuniiki - muute pitkästys kualiaaks.