uusi lista tuli ulos, katsokaa www.latauslista.fi
miten VOI kukaan olla näin onneton! sinkku floppasi mutta että levykin! ja miettikää miten paljon sitä on markkinoitu joka suunnasta! nykäsen mattikin myi levyjä paljon paremmin!!! kohta tulee potku perseelle levy-yhtiöstä.
miten VOI kukaan olla näin onneton! sinkku floppasi mutta että levykin! ja miettikää miten paljon sitä on markkinoitu joka suunnasta! nykäsen mattikin myi levyjä paljon paremmin!!! kohta tulee potku perseelle levy-yhtiöstä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Niin niin! VOi voi miten onneton on juu juu ja kauhea hössötys jostain tyypistä joka pukkaa levyn ulos, vaikkakin keskinkertaisen. Olisit saatanan pönttö kateellinen jollekin toiselle vähän paremmalle artistille. Oikealle artistille. Idiootti.
Ehkä aloittaja halusi vain naurahtaa Martinan uhoamiselle, kuin hän valloittaa koko Suomen? Viihdeuutisten mukaan levy ei ole noussut 50 ostetuimman joukkoon.
Mitä kummallista siinä nyt oli, että tuohon jotain kommentoi? Tuskin kateudesta kirjoitti. Ehkä enemmän kuittailua ja näpäytystä Martinalle? Näin itse tulkitsin aloittajan viestin?
Ihan oikein sille uhoavalle ylityrkylle ja niille Martinan yltiöpäisille palvojille, jotka täälläkin ovat herjanneet kritisoijia ja sokeasti uskoneet Martinan kykyihin. Me muut, eli 99 prosenttia ihmisistä, joilla on tyylitajua ja hyvää makua, tajusimme jo alkumetreillä, että Martinan olemattomat laulutaidot eivät riitä minkään asteiseen kansansuosioon.
Vituttaa oikeasti kun joku jaksaa miettiä jotain Martina Aitolehteä. Ja sitten taas taivastellaan mitä on laitettu rintoihin ja mitä uutta on taas tehnyt julkisuudessa. Voi plääääh. On oikeasti typerää haukkua jotain julkkista joka haluaa olla siinä tilanteessa ja varmaan vähät piittaa negtiivisesta palautteesta. Toisaalta ne jotka on vielä Martina Aitolehteä huonompia, muistutetaan siis että Martina on melko keskikertainen, ovat syystä tai toisesta kateellisia Martinalle joka ilmiselvästi tykkää näkyä. Martina kun ei ilmeisesti pelkää olla tuossa tilanteessa. Vittuakos te tiedätte mitään siitä mitä se ämmä tykkää touhuta. Olen muuten seurannut erittäin paljon mitä Martina tekee ja sanoo, ja mitä muut ajattelevat Martinasta. Ja mua lähinnä vituttaa se että ihmiset ei suhtaudu neutraalisti. Ollaan heti täynnä pyhää vihaa, ja mietitään että onko se tyrkky vai suomen turhin julkkis tai muuten vaan julkisuushuora. Noh. Ihan samanlainen persnaamainen kaduntallaaja kuin muutkin. Ei kukaan kaipaa hyväksyntää arvostelijoilta, joita on suomi pullollaan. Ja niitten idioottien kiusattavaksi joutuu tavalliset ihmiset/julkkikset.
Olet seurannut erittäin tarkkaan mitä Mara tekee ja sanoo?
Ja sua ei siis kiinnosta yhtään Mara ja miettiä Maraa, vaikka itse juuri kirjoitit asiasta pitkän sepustuksen...
Martina on uhonnut valloittavansa musallaan ensin Suomen ja sitten ulkomaat. Eli kyllä täällä kommentoijat aika tarkkaan tietävät, mitä Mara halusi, mutta ei saanut. Ei se ole vihaa. Lähinnä huvittuneisuutta, kun ihmine uhoo kovasti, mutta siihen se sitten jääkin:DDD
Martina tekee mitä haluaa. Eikä se levy huono ole, vaikka liikaa autotunea käytetty. Sitä paitsi oikeat musiikin ystävät ja diggailijat eivät arvostele noin rankalla kädellä. Kannattaisi antaa mahdllisuus. Itse kuuntelen melko paljon erilaisia musiikkityylejä, ja ei tuo dancepoppi mitään ihan sietämätöntä ole. Mukavan energistä. Olen muuten kiinnostunut Martinan touhuista, koska hän on musikaalinen, ja laulaa kuten minäkin, itse olen vain toisessa ääripäässä edustamassa klassista laulua.
Maailman kartalle ei pääse yhdessä yössä, ja varmaan Martina itse tietää tämän. Hän siis haluaa maailman kartalle,mikä osoittaa sen että uskoo itseensä. Aika näyttää.