Haluaisin muistuttaa, että Hultinin alaisina on toiminut päteviä henkilöitä jotka ovat toimineet pomonsa käskyjen mukaan. Ei pidä tuomita heitä eikä saattaa heidän tulevaisuuttaan lokaan esimiehen epäpätevyyden takia.
Vastaukset 14
- !
ö!
- Ei TH:n tuttu
Mielestäni Tom Hultin ei ole ollut epäpätevä tehtäviinsä.
Häntä on kehuttu erittäin innovatiiviseksi ja työmotivoituneeksi henkilöksi, jollaista tarvitaan suuren yritysryppään hoitamiseksi.
Tom Hultin on työmyyrä, joka on varmaankin alaisiltaan vaatinut samaa panostusta työtehtävien hoitoon kuin hän on itse omiin tehtäviinsä laittanut.
Tekijöille kasaantuu usein liikaa valtaa ja tehtäviä, jotka pitkän päälle aiheuttavat ongelmia työyhteisössä.
On valitettavaa Tom Hultinin ajautumisen tähän tilanteeseen, jossa hänen työpanostaan ei voi enää hyödyntää kaupungin elinkeinoelämän kehittämisessä.- Surullinen minäkin
Minäkin olen pahoillani siitä, että hän ei enää voi jatkaa ansiokasta pimittämistä ja suhmurointia. Sitäpaitsi rikollisten pääsy johtaviin tehtäviin kaupungin organisaatiossa vaikeutuu aivan turhaan, kun hän ei ole enää puikoissa. Se on huutava vääryys.
- NOTTA NÄIN
Kirjoitteletko Hultin itsellesi näitä " viestejäsi " Otathan toki niistä printit
( näytöksi oikeussaliin ) . Poliisitutkinta on jo päällä ( tiesitkö) , toivotaan notta
johtaa SYYTTEISIIN ja LANGETTAVIIN TUOMIOIHIN ! - perkerak
Poliisitutkinta mistä?
- 23
EPÄILLYISTÄ RIKOKSISTA . LIITTYEN TIETENKIN TOIMINTAANSA NS. KAUPUNKIYHTIÖIDEN " TOIMITUSJOHTAJANA " ! HYVÄÄ JOULUA tom hultin !
- 65ui56u
Sisä piiri on yhdys sana...
- sisäpii ri
niin on
kait sen nimierkistä sitten päättelit?
- väki vaihtoon
Miksi pääsevät muut sisäpiiriläiset kuin koira veräjästä? Yksi vaan piti käräyttää jotta muut saavat jatkaa touhujaan entiseen malliin ja asia unohtuu!
Vaihtoon vaan kaikki vanhat kööriläiset.
Eikä mitään kultaisia kädenpuristuksia!!!- et sille autokuskilt
entäs sen kunnalisvaltuutetun kohtalo (joku entine kaukaan autokuski) ko sanos et koko hässäkkä on Etelä-Saimaan toimittajan syytä?
- Ahmed ahne
TOMPPA LAPPEENRANNAN KAUPUNGINJOHTAJAKSI!!!
- WAZU.
WAZUZAN EHDOZUSTA!
- O-P K
WAZU. kirjoitti:
WAZUZAN EHDOZUSTA!
KAIKKI UUNIIIIIIN PERKELE!!!!
- Anonyymi00016
Vieläkö touhukas Tom konsultoi ym vai on oloneuvos ?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1341457
- 901308
- 81786
- 28727
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...11710- 19565
- 35560
- 47553
- 46549
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115519