Jos näette tytön joka on muuten kaunis mutta sillä on joku arpi tai pisamia...tai jotain vastaavaa. (on kyse vain pienistä sellaisista)...
niin välitättekö niistä?...siis niistä pisamista ja arvista. Rumentaako ne nuoren tytön lopullisesti< heh! aika tyhmä kysymys mutta nyt kysynkin teidän mielipidettä.
Itse olen tyttö, minua ei haittais jos pojilla tällaisia olis, kunhan muuten on hyvän mallinen, söpö ja varsinkin kiva.
niin välitättekö niistä?...siis niistä pisamista ja arvista. Rumentaako ne nuoren tytön lopullisesti< heh! aika tyhmä kysymys mutta nyt kysynkin teidän mielipidettä.
Itse olen tyttö, minua ei haittais jos pojilla tällaisia olis, kunhan muuten on hyvän mallinen, söpö ja varsinkin kiva.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Siis jos muijalla on yksikin näppylä naamassa niin pyrin jättämään sen alle viikossa. Joskus menee yli, mutta sitten täytyy käyttää jotain väkivaltaa apuna.
Miettikää nyt itse elämän tosiasioita. Täydellistä ihmistä ei ole olemassakaan. Jokaisella on arpia, pisamia, finnejä, näppylöitä ja vastaavia. Eihän nyt mikään ihmissuhde voi kaatua tuollaiseen. Ymmärrän kyllä että tietyssä ikävaiheessa ollaan epävarmoja itsestä, mutta vähän nyt järkeä siihen hommaan...
Ei todellakaan haittaa.
Kunhan niiden kanssa pystyt itse elämään, niin ne ihmiset kannattaa jättää rauhaan, joille niistä jotain outoja mielipiteitä tulee. Kyllä järkevämpiä tulee myöhemmin vastaan.
Ei niitä kannata kuitenkaan tyrkyttää jokaiselle ihmiselle näkyville :) Joillekkin ihmisille (ihme kyllä) arvet (ja muut) näyttävät olevan yhtä suuri ongelma, kuin että ihmisellä olisi pää erissä paikkaa tai puuttuisi.
...ei se minua ainakaan haittaa kunhan on muuten ok eli mukava, rehellinen ja sen näköinen että kehtaa peilistä katsoa ;-)
että siis hä??? Onko susta pisamat ja arvet samaan kategoriaan kuuluvia???
Siis mun mielestä pisamat on tosi söpöjä, eivätkä todellakaan mikään rumentava seikka!!!
Arvet taas, no, ne saa meikillä peitettyä.
Mut siis halusin vaan sanoa, etten ymmärrä miten pisamat vois olla huono asia, kun mun mielestä ne on niin ihania :D
että varsinkin jos niitä on vaan nenun päällä :)
jos joku toisesta todella pitää, se pisama tai arpi saa olla missävain .. ei se paljoa hidasta :) Oon nähny pari suhdetta, jotka on alkanu "söpöstä pisamasta" .. ym :)
Pisamat on ihanii!!!!!! kaikki tykkää niistä, mä ainakin. Arvet riippuu et onko ne isoja! xD
ei mua ainaskaan pienet arvet tai pisamat haittais. mulla on itelläkin ihan vitusti arpia kun on tulu kohellettua kaikkee... esim. serkku heitti tikalla, jalassa on vieläki siit arpi, vaik se tapahtu 8 vuotta sitten. polvet aina verillä... käsissä arpia(ei viiltelystä, siitä ei tuu ku pieniä naarmuja jotka paranee täysin 3-4 päivässä.
viiltelystä vain pieniä naarmuja?! no hyvä jos vain niin, sillä mulla on jo 4 vuoden takaisesta viiltelystä arpia käsis ja hieman jalois.. tuli kyllä revittyä itteäni vähän liikaa..=( mut nyt ei enää ikinä!
muuten arvet eivät haittaa mua, olen jo tottunut niihin täysin! ihan sama mitä muut ajattelee! pisamiakin kyl on ja nekään ei ole koskaan haitannut! paremminkin niistä on vain hyötyä jätkien kans..;)
Minusta pisamat on kauniita! Miten ne muka voisi rumentaa ketään? Ainoastaan kaunistaa, joten jos sinulle niitä on siunaantunut ole onnellinen! Minä ainakin kahdehdin sinua :)
Ja tuskin arvetkaan ketään rumentaa, jos ne ei sitten ole jotain jätti-isoja. Mutta en usko, että on! Arvethan kuuluvat elämään, ne ovat menneisyyden merkkejä. Älä murehdi turhaan. Hauskaa kesää!