No saunalahteen tietenkin! Huijarit veloittavat koko kuukauden nettimaksun vaikka netti ei ole voimassa kuin alkukuukauden eli n. 6 euron arvosta. Joudun maksamaan siis kolme viikkoa tyhjästä! Hyvästi saunalahti, emme enää tapaa,onneksi! Eikä muuten ole suomen kattavin verkko vaikka niin uskottelette!
Minne nämä eurot katoaa?
5
134
Vastaukset
- näin minulla
Kyllä minulla ainakin jatkuu siitä mistä ensimmäisen kerran on veloitettu. Eli jos olisin ottanut laajakaistan vaikkapa 19.3. niin ser veloitettaisiin noin 18.4. ja siitä taas kuukauden eteenpäin. Tarkistapa päivämäärät!
- Ottaapa aivoon
No Saunalahden asiakaspalveluun soitettuani minulle tylysti ilmoitettiin että tämä on heidän tapansa. kahden vuoden sopimukseni päättyi 9.3 ja minua veloitettiin 30.3 saakka. Uhattiin jopa ulosotolla kun sanoin etten toki maksa tyhjästä. Harmittaa myös ettei minuun otettu yhteyttä ja kysytty haluanko jatkaa vai lopettaa liittymän. Sekin piti soittaa ja ilmoittaa itse vaikka kuvittelin että se on saunalahden tehtävä ottaa selvää asiakkaan tahdosta. Mutta saunalahti kuuluu elisa-konserniin ja elisastakin ryöstökokemuksia. Varmaa on etten kumpaankaan firmaan kajoa enää.
- opiede
"...kahden vuoden sopimukseni päättyi 9.3..blaablaa...ettei minuun otettu yhteyttä ja kysytty haluanko jatkaa vai lopettaa...jäkäjäkä..."
Voi hellanlettas sentään:)) Oliko taas tylsä päivä ?? - Voi hellanlettas!
opiede kirjoitti:
"...kahden vuoden sopimukseni päättyi 9.3..blaablaa...ettei minuun otettu yhteyttä ja kysytty haluanko jatkaa vai lopettaa...jäkäjäkä..."
Voi hellanlettas sentään:)) Oliko taas tylsä päivä ??No sehän on palveluntarjoajan asia ottaa yhteyttä ja kysyä! taidatkin olla töissä ko.huijarifirmassa kun sönkötät paskaa täällä. On nimittäin samankaltaisia kokemuksia saunalahdesta. Vai selvennätkö mikä oli pointtisi tuossa omassa jäkätyksessäsi?!
- Pahus86
Tuhlausta joka minuutti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään21718202Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903865Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu552302Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2861572Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?711543Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1611522Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1661456Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1291437Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141344- 811121