Kansainvälistä mainetta

Veikkaan, että vl-pedofiliakohtu ylittää myös ulkomaiden uutiskynnyksen.

Ilmeisesti mahdollisissa haastatteluissa Olavi Voittonen ja kumppanit korostavat VAIN ME -oppia:

Vanhoillislestadiolaiset taivaaseen ja muut uskovaiset helvettiin.

Nythän on loistava sauma tuoda esille vl-oppeja!
28443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Nyt ilmaista mainosta "vain me" opille sekä Suomessa että ulkomailla.

Äänestä

Mistä tiedät, ettei siellä hellarienkin joukossa saarnaa pedofiili, On sielläkin niitä ollut saarnamiehissäkin.

Äänestä

Oletkin täällä kaivanut tikulla jo vuosia, mistä saisit vl.iä mustatuksi, Nyt minulla näky sinusta että hypit riemusta, että häntäsi heiluu.
Jos ei sinulla muuta iloa ole, niin suotakoon se sinulle.

Äänestä
  • Heti kun NATON joukot pääsee Libyan häiriköstä on vuorossa SRK:n häirikön tuhoamainen.

    Äänestä

  • 6+1 kirjoitti:

    Heti kun NATON joukot pääsee Libyan häiriköstä on vuorossa SRK:n häirikön tuhoamainen.

    Joo - lähettäkään Oulun SRK-toimitalon korrdinaatit sinne jo valmiiksi.

    Äänestä

  • On se kumma, että srk:ta vainotaan. Edes pedofiiliaa ei saa rauhassa SRK:n porukoissa harrastaa. Lopun ajat on käsillä (SRK:lle).

    Äänestä

polo taas höpäjät...Terapiaan, hopi hopi!

Äänestä

On hyvä, että tieto vl-herätysliikkeen saatanallisuudesta leviää Suomen rajojen ulkopuolellekin.

Äänestä

Toivottavasti uutiset kantautuvat myös Togon viidelle vl-uskovaiselle.

Äänestä
  • Juuri niin.

    Äänestä

  • Togossa on uskovaisia ainakin viisisataa

    Äänestä

  • 10+17 kirjoitti:

    Togossa on uskovaisia ainakin viisisataa

    Niin on. Ja vanhoillislestadiolaisia 5.

    Äänestä

SRK:n johtomiesten mulkut haluavat tunkeutua kaikkien alle 10 v. tyttöjen ja poikien pilluun/perseeseen.

Saastaiset SIAT!

Äänestä

Kävikö niin, että kun vl-liike ei vie evankeliumia kaikkeen maailmaan (koska sen on Iso Käsi estänyt) heidän lyömätön ja kyseenalainen maineensa kyllä leviää kaikkeen maailmaan.

Hyvä, että muuallakin maailmassa tiedetään, miten maailman ainoitten oikeitten uskovaisten porukoissa talostellaan.

Äänestä
  • Olisi hyvä, että SRK:n syntilistat tulisivat kaiken maailman kieltoon.

    Siitä tuli mieleen, että kun korvis on kadottava synti Suomessa, toisin kuin pedofilia, ja korviksia saa käyttää venäjällä, niin voisiko SRK kommunikoinnin nopeuttamiseksi laatia eri maita koskevat syntilistat.

    Siis missä maissa korvikset on syntiä ja missä ei ja onko joissakin maissa esim. parillisina päivinä sallittu jne.

    Samoin partasynti kiinnostanee etenkin muslimimaissa.

    Olisi hienoa, että Obamakin saisi valaistuksen tästä vallankumouksellisesta SRK-uskosta.

    Tätäköhän ne sakarjan kirjan vaunut tarkoittivatkin, jotka läksivät kuljeskelemaan eri puolille maailmaa.

    Äänestä

  • Meinaatko että voisivat muuallakin ottaa mallia oikeista uskovaisista;

    %%Hyvä, että muuallakin maailmassa tiedetään, miten maailman ainoitten oikeitten uskovaisten porukoissa talostellaan. %%

    Äänestä

"Lähetystyötähän" on tehty jo ansiokkaasti mm. Venäjällä ja Baltian maissa. Pitää vaan muistaa että kirkollisella lähetystyöllä ja srk:n harjoittamalla ns "lähetystyöllä" on aikamoinen ero sekä teorian että käytännon tasolla.

Äänestä

Vl-herätysliike = saatanan ikioma lahko

Äänestä

Hyvinhän tieto vl-pedofiliasta on levinnyt maailmalle.

Äänestä

Mahtavasti on vl-herätysliike saanut viime aikoina ympäri maailmaa "vain me" -pedofiilimainetta.

Äänestä

"JUMALANVALTAKUNNAN" mainosmiehet Voittonen ja Hänninen ovat ylittäneet kansainvälisen uutiskynnyksen!

Näin se vl-lähetystyö hoidetaan, siinä lasten raiskaamisen sivussa...

Äänestä

Tanskassa vl pedofiilit ja hoitokokousjulmuudet Suomesta
saivat otsikon.

Äänestä
  • Ruotsin tv:ssä oli juttu. Ja monissa lehdissä Göteborgspostenia myöden.

    Äänestä

uhoa riittää.

MIkä on osasi kuoleman hetkellä?

Äänestä
  • Mikä on vl-pedofiilien ja muiden vl-saatanan lahkon jäsenten asema kuoleman hetkellä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Melperi1 kirjoitti:

Veikkaan, että vl-pedofiliakohtu ylittää myös ulkomaiden uutiskynnyksen.

Ilmeisesti mahdollisissa haastatteluissa Olavi Voittonen ja kumppanit korostavat VAIN ME -oppia:

Vanhoillislestadiolaiset taivaaseen ja muut uskovaiset helvettiin.

Nythän on loistava sauma tuoda esille vl-oppeja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu