Onko mahdollisuuksia rauhanturvaajaksi, vaikka ei olisi koskaan RUK:ia tai AUK:ia käynyt? Täytyykö ensin käydä jossain kertausharjoituksissa vai voiko hakea koulutukseen, vaikka ei olisi tuoreeltaan inttiä suorittanutkaan?
Mahdollisuuksia?
onkomahdollisuuksia
1
198
Vastaukset
- Hyi hele
On mahdollisuuksia. Tuo Ruk on yksi turha rasite rauhanturvaoperaatioon pääsemiselle. - Missiolla kun pätemsentarpeisia piisaa ihan ammattiupseereissaki, eli ei sinne monta ressu-pätijää haluta mukaan sokkailemaan.
Auk: Vapaaehtoinen koulutus inttiaikaan ihmiselle, jolla kova tarve päästä pätemään ja päsmäämään, mutta ei todellakaan tee sotilasta.
Kaikki rauhanturvaajan jääkäristä alikessuun on saman arvossia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688