Onko kellään tietoa, että mitkä on "Simo Rallin", "Antero Naalin" ja "Lenni Paarman" oikeat nimet?
Niitä ei tunnu löytyvän netistä enkä oo koskaan nähny lehdissäkään mainittavan.
"Lauri Tähkä" nyt tiedetään et hän on oikeesti Jarkko Suo ja Johanna Koivu on oikee nimi, mut varmaan monia muitakin kiinnostais nää oikeet nimet.
Eihän sillä varsinaisesti mitään väliä oo, mut mä voin sanoo et tykkään Elonkerjuun musasta vaikka oonkin rokkijätkä henkeen ja vereen.
Oikeat nimet taiteilijanimien takana?
kimmouduk
4
4726
Vastaukset
- 45678
Löytyy kyllä aika helposti! Googleta tai katso wikipediasta Kuudennusmiehet, Simo Ralli löytyy sieltä myös nimellä. Myös yhtiön Q-bisnes tiedoista löytyvät nimet.
- ..
et voinut sitten niit thän kirjoittaa
- SurkkoJao
Simo Ralli on oikealta nimeltään Kari Komsi
- Anonyymi
"lenni paarma" on läski homo
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4688432Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195800Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2544738Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli564589Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s624089Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603920SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673722- 901688
- 921171
- 42837