Mulla on läppäri ja mokkula

yleensä toiminut jo kolme vuotta ihan okei, mutta viime aikoina internetyhteys katkee melko usein. Haluaisin tietää mistä tuo internetyhteyden useinkin toistuva katkeilu johtuu. Jousun siis usein sammuttamaan koneen ennenkuin yhteyden uudelleensaaminen onnistuu.
184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos joudut sammuttamaan koneen, käyttöjärjestelmässäsi (lienee Windows) voi olla jotain vialla. Kyllä mokkulan irti ottamisen ja takaisin laittamisen pitäisi riittää pahemmassakin kiukuttelussa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yhteys menee poikki kirjoitti:

yleensä toiminut jo kolme vuotta ihan okei, mutta viime aikoina internetyhteys katkee melko usein. Haluaisin tietää mistä tuo internetyhteyden useinkin toistuva katkeilu johtuu. Jousun siis usein sammuttamaan koneen ennenkuin yhteyden uudelleensaaminen onnistuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu