Mitä pitää sisällään?
Toimiston ergonomiatuotteiden
edustaja
6668
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen itsekin katellut näitä juttuja,
oisin päässyt haastatteluun,elämäntilanne ei kuitenkaan ollut siihen työhön sopiva.
Siinä myydään tuoleja,kalusteita,hiiritukia,jalkatukia ym.tuotevalikoima voi olla laajakin.mutta noi ny ainaki liittyy ergonomiaan.jos jaksat tehdä noin 20 käyntiä,joista noin 10 esittelyä.mene hommiin..jos työmäärä epäilyttää ei kannatta ajatella kovin pitkäaikasta uraa
no 10 esittelyä mielestäni pitää saada aikaan..jos saat sen sit aikaan 15 käynnillä ni hyvä on.
hyvältä myyjältä vois odottaa 30%kauppasuhdetta..eli 10 esittelyä ois 3 kauppaa.3 kauppaa päivässä pitää tehä.
ite myyn toimistotarvikkeita..kai mä jottai tosta tiedän..
kerro hieman lisää,tarkotatko 20 asiakaskäyntiä per päivä?ei onnistu keltään.Tunnetko ko.työn?Olen ajatellut sitä vaihtoehtona kyllä.
Itse toimin ergonomiatuotteiden myyntityössä kolmatta vuotta. Työ on juuri tuota asiakkailla käyntiä, tuotteiden esittelyä ja kaupan tekoa =). Parasta on se, kun saa hyviä asiakkaita, joille tuotteistasi on todella jotain apua vaivoihin.
10-15 käyntiä, 8 demoa, 3 kauppaa on hyvät arvot. Myyntialueen säde n.100km. Itse olen ollut erittäin tyytyväinen palkkaukseen. Kannattaa tosin valita firma hyvin, sillä alalla palkkaus on aika kirjavaa. Itse toimin nyt pienemmässä firmassa ja pohjapalkka, provisiot ja muut edut ovat hyvät.
olin haastattelussa ko.tyylisen firmaan,siinä ois pelkkä provikka,mitäs sanotte?kertokaa alan hyvät firmat sillä olen 99%hakeutumass ajuuri tälle alalle.