on nyt lopullisesti selvää, ei mitään koskaan ikinä?? Jos luet, Satu.
Tajuan ja samalla en tajua miksi kaikki meni näin.
Tajuan ja samalla en tajua miksi kaikki meni näin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olet pitkään kaivannut Satua täällä palstalla? Tunnen surullisuutta puolestasi, kun et pääse irti..eiköhän olisi jo aika?
Surullinen on tarina muutenkin. Olet tainut seurata pitkään tätä menoa täällä. Se on kyllä totta, varmaan kertoo jotain.
Taitaa olla aika päästää irti, olet oikeassa.
Eräs tuntemani "Satu" ei aikoinaan ihastunut palstahahmoon vaan oikeaan ihmiseen. Tätä ihmistä ei ole ollut hänen elämässään enää pitkään aikaan ja nykyään hänen elämässään on jo uusi ihminen. Tämä on käsitykseni siitä "miksi meni näin".
Eiköhän tässä elämässä ole paljon ihastuneita Satuja.
Pitkä aika on suhteellista, puhutaanko vuosista vai kuukausista. En ole konkreettisesti ollut hänen elämässään koskaan, jos parisuhdetta meinaat.