Windows on maailman mukavin käyttää, huoletonta käyttöä ja
mikä toimintavarmuus, Windows käyttäjät on varmaan
maailman onnellisimpia ihmisiä.
Ja jenkit on hienoja ihmisiä, avoimia, kunpa suomi tekisi
enemmän yhteistyötä jenkkeihin, saataisiin vielä dollari valuutaksi,
gallonat ja tuumat...
"Kolmen kärjen perässä tulivat Yhdysvallat"
http://www.talouselama.fi/uutiset/article608519.ece
Kippis hieno Windows
mikä toimintavarmuus, Windows käyttäjät on varmaan
maailman onnellisimpia ihmisiä.
Ja jenkit on hienoja ihmisiä, avoimia, kunpa suomi tekisi
enemmän yhteistyötä jenkkeihin, saataisiin vielä dollari valuutaksi,
gallonat ja tuumat...
"Kolmen kärjen perässä tulivat Yhdysvallat"
http://www.talouselama.fi/uutiset/article608519.ece
Kippis hieno Windows
Vastaukset 14
Vanhimmat
Niin se vaan on, että ME "Canadalaiset" ollaa ystävällisintä kansaa ja sen näki jo talvi olymppialaisitakin, jopa voitokastakin, joten ......... ?
Nyt ei vain jaksa. Ei tänään.
Kuvittele tämän viestin loppuun tosiasiat USA:n heittelevästä valuutasta, joka ei sovellu vientivetoiseen valtioon, helposti väärennettävästä setelirahasta, fysiikan lakien ja SI-järjestelmän kytköksestä ja windowsin epävakaudesta ja windowsin käyttäjien henkisestä epävakaudesta. Säästyn kirjoittamisen vaivalta.
## Nyt ei vain jaksa. Ei tänään.##
Niin siinä käy, kun "illalla juo hilpeänä kaljaa, niin aamulla on KALPEANA hiljaa" , joten ............ ?
En polta enkä juo.
"En polta enkä juo"
Sehän on sinun ongelma se,HAHHHAAA
Korkkasitko uuden pullon sinolia, vai hekotatko yleensäkin itseksesi?
Minusta näyttää ainakin siltä, että sinä rupattelet Pentin kanssa, siis ei pentti yksinää keskustele "useinkaan" ?
Puheli minulle kyllä, mutta nauramiselle en keksinyt syytä, joten katsoin sen olevan "omaa kivaa".
Laugh, and the world laughs with you.
Laugh hysterically for no apparent reason and the world leaves you alone.
Pentti on "iloluontoinen" ja kyllä minuakin joskus naurattaa, kun näitä sodat sivuja lueskelee ja erikoisesti hihhuleiden "neroutta" ????????
Ettäkö "iloluontoinen"? Sepäs oli diskreetti ilmaisu. Itse kiteyttäisin pikemminkin sanaan "riemuidiootti".
Sinähän pidit sananlaskuista? Muistatkos sellaisen vanhan, joka kuului "Räkänokastakin tulee mies, vaan ei tyhjännaurajasta"?
Minun vanha mummo aikoinaan usein sanoi, että, "itku tulee ilosta ja pieru kauan nauramisest" !
(Virhe korjaus)
Siis piti olla = "Itku pitkästä ilosta, pieru kauan nauramisest".
Ei kukaan tyhjälle naura vaan teille paskahousuisille linux käyttäjille,HAAHHHHAAAHHHHAAAAAAA
Sinuna en puhuisi paskahousuista mitään, arvon suttukalsarinen sankarimme. Pystytkö mätisäkki edes kengännauhojasi sitomaan ilman että paskannat pöksyyn pieraistessasi?