Windows on laadukas ja huipputurvallinen.
Microsoft on hieno suuryhtiö joka pystyisi kaatamaan niin monta firmaa
tieltään kun haluaisi, siinä ei Apple ja linuxsit paljo painaisi, niillä
pyyhittäisiin perse ja vedettäisiin pöntöstä alas, Hah
Koska Windows on tuote jota kaikki haluaa kopioida, kateellisina
eivät osaa vaan ihmettelevät Microsoftin huippu insinöörien kädenjälkeä,
onhan siellä firman puikoissa mahtava ja hieno johtaja Steve Ballmer.
On sillä miehellä rahaa, ilmekkin kertoo jo onnellisuudesta ja varakkuudesta
http://www.forbes.com/lists/2010/12/boss-10_Steven-A-Ballmer_ZBED.html
Kippis jenkit ja jenkki viski.
Microsoft on hieno suuryhtiö joka pystyisi kaatamaan niin monta firmaa
tieltään kun haluaisi, siinä ei Apple ja linuxsit paljo painaisi, niillä
pyyhittäisiin perse ja vedettäisiin pöntöstä alas, Hah
Koska Windows on tuote jota kaikki haluaa kopioida, kateellisina
eivät osaa vaan ihmettelevät Microsoftin huippu insinöörien kädenjälkeä,
onhan siellä firman puikoissa mahtava ja hieno johtaja Steve Ballmer.
On sillä miehellä rahaa, ilmekkin kertoo jo onnellisuudesta ja varakkuudesta
http://www.forbes.com/lists/2010/12/boss-10_Steven-A-Ballmer_ZBED.html
Kippis jenkit ja jenkki viski.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Joo ja seuraavaksi se ajaa konkurssiin Nokian
kippis
http://www.tietokone.fi/keskustelu/juttukommentit/17258
http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/article599106.ece
faktaa kerrakseen.
Sjialla 465....
Miksi vielä asut Suomessa, kun ihailet Jenkkilää noin paljon?.
Jenkkilässä ei ole mitään ihailtavaa. Maa, joka harjoittaa valtioterrorismia joka puolella maapalloa, pommittaa siviilejä ja ryövää toisten luonnonvaroja häikäilemättömästi ei ole mitenkään arvostuksen arvoinen. Minun mielestäni syyskuun 11.päivä 2001 oli jenkeille ihan oikein. Sitä saa mitä tilaa nimittäin. Samoin on ihan oikein, että USA on ottamassa päivä päivältä pahemmin turpaansa Afganistanissa. Ne pojat voisi myös tuoda elävänä kotiin ja todeta, että sotahan hävittiin. Siitä on jo tullut uusi Vietnam, joka oli sekin jenkeille itse asiassa ihan oikein. Toivottavasti myös Irakin sotaretki päättyy täydelliseen katastrofiin amerikkalaisille.
Microsoft on koko ajan jokaisella tuoterintamalla perääntyvä yhtiö, jonka monopoli on jo murtumassa. Apple paineli jo ohi ajat sitten laadussa ja luotettavuudessa, Linux on ollut koko ajan parempi kuin mikään Windows ikinä ja kohtahan meillä on WebOS joka näyttää Microsoftille kaapin paikan lopullisesti, kun muutkin laitevalmistajat kuin HP hylkäävät Windowsin. Microsoft turvautuu enää epätoivoisiin keinoihin yrittäessään pitää väkisin kiinni murtuvasta monopolistaan. Rahaa sillä on, mutta mitä tee rahalla jos et osaa edes sijoittaa sitä järkevästi?
Steve Ballmeria muuten vihataan jopa Microsoftin sisällä. Hän on huonoin johtaja ikinä. Sillä miehellä ei ole muuta kuin pystyynkuolleita ideoita, kenties muhkea tilipussi taskussa ja uppoavan yhtiön johtajuus. Ballmeria ei jaksa käydä edes sääliksi.
Osama Bin Laden nyt oli ihan oikeassa iskiessään jenkkejä vastaan. Eiköhän se ollut ihan aikakin rangaista niitä törkimyksiä mm. Israelin kritiikittömästä tukemisesta sekä arabisiviilien pommittamisesta ja öljyn varastamisesta. Muhammed Attaa ei pitäisi kohdella terroristina historian kirjoissa vaan sankarina joka uskalsi nousta ja iskeä amerikkalaisia vastaan.
Meidän perhe on laittanut USA:n matkailuboikottiin. Emme matkusta maahan joka rikkoo systemaattisesti toisten ihmisoikeuksia ja elää ryöväämällä muita maita. USA ei ansaitse edes turistin rahatuloa maahan. Obaman kausi ei ole muuttanut jenkeissä yhtään mitään, valitettavasti. Toivottavasti USA kokee nopeasti Neuvostoliiton kohtalon. Se on jenkeille ihan helvetin oikein, että niiden maan talous on valmiiksi täysin kuralla.
Arvatkaa miksi arabit suhtautuvat koko ajan yhä vihamielisemmin jenkkeihin? Olisiko jenkkilän omaa syytä? nämä kansannousut ovat ottaneet pois vallasta nimenomaan jenkeille ystävällisiä diktaattoreja, seuravaaksi menee Gaddafi. Sen jälkeen jenkkiperslävet eivät saa enää ilmaista öljyä mistään. Paha on sitten ajella v8 autoilla. Muammar Gaddafi on yksi vitun kansanmurhaaja diktaattori persreikä, jonka avulla jenkit ovat ryövänneet öljyä. Sen aika päättyy kohta.
Amerikkalaisille tekisi ihan hyvää jos joku pudottaisi Washingtoniin ydinpommin. Mieluiten silloin kun Presidentti itse on kaupungissa.
Vihaan jenkkejä oikein sydämeni pohjasta.
Hieno keskustelu,
Pentti Nelonen aloittaa tylsällä ja tympeällä trollilla ja siihen vastaa ylivuotavaisella paatoksella suljetun osaston hoidokki.
Joo pentti hoitoon ja nopeasti!