En ole kesinyt yhtään perustetta antti

äänestämiseen eduskuntaan,
näin tuo kepu-naapuri mietiskeli kopsan pihalla.
Vasuri-marttia aikoi äänestää.
8101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kun sellaista ei ole.

Äänestä

Antti on taitava mies ja mielestäni kuuluisi eduskuntaan.

On kuitenkin ihan eri asia, miten siinä loppupeleissään tulee käymään.
Oman puolueensa sisällä pitäisin pahimpina vastuksina Kosken Markkua ja Nivalan pastoria Eija Nivalaa.
En jaksa uskoa, että he kaikki menevät läpi.

Onnea silti kaikille kolmelle tasapuolisesti.

Äänestä
  • eväänsä eduskuntaan ?

    Äänestä

  • mitkä on hänen kirjoitti:

    eväänsä eduskuntaan ?

    Oliko se 51 se antin numero

    Äänestä

mättäki, sano aemo ku anttia tukisti.

Äänestä

No kyllä se Antti aina Kosken voittaa.

Äänestä

nää ny tarkotat ?

Äänestä

Sitä jonka piikkiin ne mersun osti, kun äijän naama oli niin tuntematon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rantakankaan kirjoitti:

äänestämiseen eduskuntaan,
näin tuo kepu-naapuri mietiskeli kopsan pihalla.
Vasuri-marttia aikoi äänestää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu