Jatopal Oy / Salo

Millainen firma ??? Näyttää laajenevan nopeasti,mikä kasvun takan ???
Onko kellään kokemusta hoitaako hommansa kunnialla...palkat jne ?
Jäi epäselväksi kun yritin puhelimessa kysellä salosta tietoja ???Kaupat saman arvoisia ?
Myykö ne siis vaan paria tuotetta ?
241372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

toissavuonna melkein 80 000 euroa miinukselle.. Kasvavat että pääsevät plussalle?

Äänestä

Jatopal Oy on Matti Kärkkäisen velipuolen omistama yhtiö, kuuluu samaan ryppääseen Kärkkäisen ja Kirsi Fastin Nikolex Oy:n sekä Mika ja Pia Saaren Semisol Oy:n kanssa joka muuten meni konkurssiin. Uutena yrityksenä siellä Salossa on Telepalat Oy jossa ilmeisesti jo tutkinnat käynnissä...? Pelkkää petosta petoksen perään ja verot jää aina maksamatta.....

Äänestä
  • ainakaa Salossa ei toiminnassa Telepaloja ole ollut,mutta miten hitossa tuo Jatopal liittyy oikeesti tuohon ...lexiin ???
    Salossa kyllä alalla jo valinnan vapautta,näitä nousee kuin niitä sieniä satteella...Kerroppa kuka on tuon M.K velipuolikas...onko sekin samoilla nimikirjaimilla ?
    Semisolin tiloissahan täällä on kaiketi Telefantti ,osaatkos siittä kertoa jotain ?

    Äänestä

  • Katso www.ytj.fi ja ota maistraatista kaupparekisteriote Jatopal Oy
    ei mitään tekemistä minkään himpuli Nikoleksin kanssa.

    Nikolex perustettu 3 vuotta sitten.

    Äänestä

  • Ota selvää kirjoitti:

    Katso www.ytj.fi ja ota maistraatista kaupparekisteriote Jatopal Oy
    ei mitään tekemistä minkään himpuli Nikoleksin kanssa.

    Nikolex perustettu 3 vuotta sitten.

    nikolex on perustettu 2001. eli viestissäsi ei ollut MITÄÄN perää.

    Äänestä

Ei Jatopal Oy:llä ole mitään tekemistä Matti Kärkkäisen, Nikolexin tai Semisolin kanssa. Ottakaa hyvät ihmiset selvää, ennen kuin tuollaista puppua kirjoitatte.
Jatopal Oy on toiminut kohta 15 vuotta Helsingissä ja Porvoossa ilman sen kummempia hössötyksiä. Lehtimyyjien omaperustama firma. Hyvämaineinen.
Onkohan se "velipuoli" -firma, mitä kirjoittaja tarkoittaa Javerpal. Hiukan samanlainen nimi, mutta ei liity Jatopaliin mitenkään.
Jatopal Oy on ihan uusi yritys Salossa.

Äänestä
  • Jatopal on aina maksanut palkat ajoissa ja heillä on hyvä pysyvyys, kun maksavat paremmin kuin kilpailijansa. Mukavat reilut pomot plussaa!

    Äänestä

Ja Semisol on kuopattu,tilat ainoastaan siirtyneet toiselle yrittäjälle.Joten silläkään ei mitään tekemistä näiden tiettyjen yrittäjien kanssa,ihan rahat saa myyjät reilusti ajallaan.

Äänestä

"Jatopal on aina maksanut palkat ajoissa ja heillä on hyvä pysyvyys, kun maksavat paremmin kuin kilpailijansa. Mukavat reilut pomot plussaa!"

Kävin Salon lehtimyyntipajat läpi ja maksavat paremmin kuin muut?. viidestä yrityksestä ainoastaan hyvät lehdet maksoi huonommin kuin jatopal ... vaihtuvuus? moni jo käynyt toteamassa ja vaihtanut paikkaa. Mukavat reilut pomot plussaa. unohtu varmaan ihanat ja komeat ja maailman parhaat.

Äänestä
  • Kuka maksaa eniten?!?!?! Nokia irtisanoo ihmisiä, enkä saanut kesätöitä sieltä. Kerro!!! Kiinnostaa!!

    Äänestä

  • kesätöihin(kö?) kirjoitti:

    Kuka maksaa eniten?!?!?! Nokia irtisanoo ihmisiä, enkä saanut kesätöitä sieltä. Kerro!!! Kiinnostaa!!

    Käy läpi ja vertaa,kerro sitten meille muillekkin ...

    Äänestä

Ainahan näissä paikoissa kirjoittaa yrityksen omat edustajat.

Äänestä

Jatopal maksaa parhaiten, kannattaa tosiaan verrata. Täällä kilpailijat vain mustamaalaa.
Motiivin arvaa..:)
Pomot on varmastikin yhtä komeita ja mukavia jokaisella. Hehee.

"...moni jo käynyt toteamassa ja vaihtanut paikkaa..." täällä kirjoitetaan. Ihan bullshittiä, Jatopalhan on vasta rakennettu viime ja toissa viikolla ja on avaamassa toimintaansa.

Äänestä

Hyvähän se on jos toiminta laajenee. En ymmärrä miksi firmojen edustajat ylipäätään moittivat muita. Senkin ajan voisi käyttää oman tuloksen tekemiseen. Sama koskee myyjiä. Yleensä myyjäkaartissa tällä palstalla on vain ne heikoimmat.

Äänestä

No listatkaas sitten ketkä tietää nää salon paikat. Hyvät Lehdet vilahti silloin tv ohjelmassa,mites noi muut ?
Plussat ja miinukset niin tietää muutkin minne voisi hakea.
Mua itseä kiinnostaa rahan varma maksu ja kohtuullisen hyvä ilmapiiri,natsi huutajaa en pomoksi halua enää...

Äänestä
  • Käsittämätöntä sontaa koko keskustelu?! Oletteko kokeilleet provikkapalkalla esim. kiinteistövälitystä, autokauppaa tai mansikanpoimintaa?? 0 kauppaa = 0€!! Ja sitten pyysit Salon ja - ????
    Sinulta Vaaditaan Ensinnäkin:
    1. Motivoitunutta sekä Sinnikästä Otetta Työelämään
    2. Erittäin Hyviä Vuorovaikutustaitoja
    3. Kykyä Hyväksyä EI -vastaukset
    4. Kykyä asettua "natsi" pomosi saappaisiin, sillä mikäli olet hiukankaan kunnianhimoinen, havittelet pomosi paikkaa :))
    Ja järkyttävää kyllä, pomosi tekee "bisnestä".
    Olisitko valmis itse tekemään 24/7??

    Äänestä

Salossa taitaa ainot ok vaihtoehdot olla toi Jatopal,Telefantti ja Hyvät lehdet,näistä ei kadulla paljoa paskaa kuule,kahdella ekalla aika selkeä palkkaus,mut tosta vikasta en oikeen ymmärtänyt.
Pari muuta käydessäni näytti paikat aika kamalilta kopeilta ja seltykset oli ihan omg tuu meille...Yhden valkkasin noist ja ihan ok o menny.

Äänestä

Kesä takana,ja ilta duunissa jatketaan.Liksa tullut ajallaan ja oikein,keskiarvo n.800e et kyl tällä vaan tienasi,työ ajat kohtuu joustavat,suosittelen tutstumaan =)

Äänestä

Taidatkin olla se ainoa työntekijä koko toimistossa... Esimies... Kukaan tavallinen työntekijä ei tule lauantaina kehumaan entistä työpaikkaansa.

Äänestä

Tienasin TUPLASTI ENEMMÄN KUIN SINÄ KILPALIJALLA! EI VARMASTI OLE SALON PARAS PALKKA!

Äänestä
  • ihan käsittämätöntä meininkiä. liksat myöhässä. verokorttia ja työtodistusta saanu odotella 2kk. telefanttia en suosittele kelleekkään.

    Äänestä

  • ihmemeno kirjoitti:

    ihan käsittämätöntä meininkiä. liksat myöhässä. verokorttia ja työtodistusta saanu odotella 2kk. telefanttia en suosittele kelleekkään.

    Kyllä mulla sieltä liksat tuli ajoissa, toi työtodistus se annettiin samalla kun kävin kertoo et meen muualla hommiin,kortti tuli postissa himaan vika liksan jälkeen...koska oot ollu fantilla ?Millanen paikka se oli ?

    Äänestä

Jatopal Oy toimii nykyisin Helsingissä ainakin. Olen töissä siellä, tienaan enemmän kuin parissa muussa lehtimyyntitoimistossa, jossa olen ollut. Palkkani 6 tunnin työpäivillä asettuu välille 2000-2500€, voisin tienata enemmänkin, jos tekisin tiettyjä kampanjoita. Olen keskitason myyjä. Plussaa vapaat työajat ja jos itse haluaa iso palkka, miinusta huono sijainti minulle - asun Nummelassa, hyö ovat Helsingissä. Miinusta myös siitä etteivät muistaneet syntymäpäivääni, vaikka lupasivat. Hyvät lämminhenkiset esimiehet silti. Selvästi ammattitaitoisin ja osaavin yritys tällä alalla. Tuntee olevansa tärkeä osa hyvää jengiä. Työntekijöissä paljon Suomen parhaita alalla. Suosittelen.

Äänestä

Paska firma, paskat pomot! Varsinkin se iso kaveri Jani joka huijaa palkalla minkä ehtii. Älkää menkö töihin sinne!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kesäksi jottain kirjoitti:

Millainen firma ??? Näyttää laajenevan nopeasti,mikä kasvun takan ???
Onko kellään kokemusta hoitaako hommansa kunnialla...palkat jne ?
Jäi epäselväksi kun yritin puhelimessa kysellä salosta tietoja ???Kaupat saman arvoisia ?
Myykö ne siis vaan paria tuotetta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu