viddu tuota koiranpaskan määrää tuolla tien varsilla varsinkin Pöllösenlahdella.
Eikö siihen voi puuttua joku osmokoivistoinen...tai sitten joku terveystarkastaja.
Pikkulasten kanssa joutuu väistelemään koko ajan näitä pommeja. Tiedän että se ei ole koiran vika vaan koiranulkoiluttajan.
Eikö siihen voi puuttua joku osmokoivistoinen...tai sitten joku terveystarkastaja.
Pikkulasten kanssa joutuu väistelemään koko ajan näitä pommeja. Tiedän että se ei ole koiran vika vaan koiranulkoiluttajan.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Hei!Llapio kouraan ja keräämään,ei aina tarvitse vinkua,auttakaa,auttakaa,tehkää.tehkää.kokeile tehdä joskus myös itse!
Mitä häh? Kenelle lasku muiden paskojen lapioimisesta lähetetään ?
Kun näet koirankuljettajan jolla ei ole paskapussia tai lapiota mukana,
lähetä tai ojenna em. lasku hänelle. Ei tarvitse olla kummoinen ruudin-
keksijä, kun ymmärtää tuollaisen henkilön olevan juuri ko.
ympäristön paskaaja.
Nuo varusteet pitäisi määrätä pakollisiksi kaupungin keskustassa ja
taajama-alueilla, kaikille koirien ulkoiluttajille!
http://www.expatsingapore.com/content/view/1376
Siistiä jos paskojen levittäjä joutuisi siivoamaan muiden paskoja oranssissa puvussa ja Iisalmen Sanomat kutsuttaisiin paikalle
Kyllähän ne koiran paskat pitäs koiranomistajan kerätä...pussit ja lapiota mukaan vaan kun lähtevät lenkittämään koiriaan.
Siis toisetko saa ihan rauhassa liata ja paskoa kadut täyteen???? ja käsket muita korjaamaan jäljet. Kutsu omaan pihaasi paskomaan!
Samaa mieltä, koiran omistajat ovat sairaita ja yleensä itsetuntovammaisia
karvaisen eläimen säälihellyyden kaipaajia. Koiria itseäänkin vituttaa nuo tollot ja sairaat koirienomistajat..
taiat olla se sairas ite kun tuommosia kirjottelet.
Tästä samasta asiasta vouhkataan ja valitetaan joka ikinen kevät; mikään ei tule muuttumaan, niin pitkään kun tämä kaupunki ei ala järjestämään roska-astioita ympäri kaupunkia!
Koiraspaskoja enemmän meikäläisen silmään pistää hirveät määrät erilaisia roskia, joita kävelytiet ja tienpientareet on täynnä. On se kumma, että ne "mäyräkoirat" jaksetaan kantaa täytenä vaikka kilometri tolkulla ryyppypaikalle, mutta kun kaikki sisältö on imetty kitusiin, kuoret viskataan minne nyt sattuvat lentämään eikä ainakaan roskakoriin! ja niiden lisäksi on tuhottomat määrät karkkipapereita, runtattuja tölkkejä, tupakantumppeja...
Ja mikähän näistä maatuu nopeimmin; koiranpaska, karkkipaperi vai tölkki?!
Tölkki,karkkipaperi ja mäyräkoirapakkaukset ei tartu kengänpohjaan niinku koiranpaska ja tule sisälle asti. Ja mihin vidduun se koiranpaska maatuu asvaltilla muuta kuin sateella leviää joka paikkaan mm pyöräilijöiden niskaan ja vaatteile... kyllä on kusipäisiä koirankusettajia kun antaa paskoa pyöräteille ja piha-alueille
Lasinsirpaleet rikkovat renkaita. Jos on aivan pakko rikkoa pulloja, niin rikkokaa ne omassa kämpässänne juoppokavereittenne kanssa. Jos teillä nyt edes on kavereita, mitä epäilen.
...SItähän voi kävellä silmät auki niin ei astu kaikkeen paskaan mitä kaduilla on...
Ei koko ajan voi toljotella maahan paskojen takia, kun pitää myös varoa autoilijoita, jotka eivät osaa liikennesääntöjä, ja pitää väistellä tientukkijoita, jotka
löntystävät vierekkäin ipodit korvilla. Lisäksi pitää varoa railoja, kuoppia, ja nistien särkemiä lasiesineitä.
(huom.: Iisalmessa on myös polkupyöräilijöitä)
katsoin kun pysäkille oli annettu tehdä isoja läjiä nyt ne sitten oli joku tallannut liekkö koululaisten kengät kakkaan mennyt.kyllä pitäs järkee olla mihin teettää.
joo, ei minuakaan huvita paskassa talloa. Koko ajan pitäisi katsoa mihin astuu ja silti miina tarttuu kengänpohjaan. Kyllä, se vituttaa tietysti. Pikku lapset ei kato sitäkään vähää jalkoihinsa. On sitten kiva tuoda paskat sisälle. Sama kuin lantalassa kävelisi, haisee vaan pahemmalle eikä ole niitä kenkien pesu mahdollisuuksia kuten lantaloiten liepeillä.
Vituttaa nuokin lasinsirpaleet ja mäyräkoirannahkat, saatanan pellet kun ei mitään järkeä päässä.
Vastuullinen koiran ulkoiluttaja opettaa koirallensa kakkapaikat jotka eivät ketään häiritse, esim. teiden varsien pusikot tai metsäpolut. Alan keräämään koirani paskat pussiin heti kun jalkakäytävien varteen tulee niitä roskiksia. Siihen asti annan koirani kakkia pusikkoihin ja metsiin.
Enemmän minuakin häiritsee ne muut roskat ja ne perkeleen lasinsirut joita on joka paikassa nykyään. Kenen idiootin mielestä on esim. hauskaa rikkoa joka viikko pulloja Tunnelikadun alikulkutunneliin, mistä menee joka päivä iso lauma lapsia kouluun pyörillä. Taitaa olla Istuvan Härän fiksua ja filmaattista asiakaskuntaa liikkeellä siellä. Tälläkin hetkellä kun lasisirpalemeri siellä tunnelissa.
Meidän koira ainakin paskoo siihen mihin se itse haluaa ja milloin haluaa, tulpanko minä sille perseeseen työnnän?
Ja haisevia paskoja en ala keräämään kadulta, sen verran isoa pökälettä pukka tuo meidän hurtta ettei niitä huvita kannella mukana.
Ei niihin pökäleisiin mikään pakko ole kävellä niillä nappaskengillä.
Kyllä koiralle voi oikeasti opettaa tuonkin. Ei se ole kuin koulutuksesta kiinni. Meidän koiralle kun sanoo sopivassa paikassa että teehän kakka niin kipittää iloisesti puskaan asioilleen.