Peltikaton uusinta n. 400 m2 ok-taloon.
Kertokaahan kokemuksia ja suosituksianne hyvistä ja luotettavista yrityksistä
Kertokaahan kokemuksia ja suosituksianne hyvistä ja luotettavista yrityksistä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
peltisepänliike pöyhönen nokialta. tekivät meille omakotitaloon konesaumakaton jalkasuistoilla pari vuotta sitten jälki todella hyvää. kilpailutin hinnan kolmessa firmassa ja tältä huomattavasti halvin.
J&J Katot teki meille 360 m2 ok-taloon katon. Työnlaatu ym ok.
J&J Katot tekee meille piti valmistua viikos nyt on 8 viikko menos työn laatu 2:sta
Harmikseni en voi yhtyä tyytyväisyyteesi. Meillä ei sujunut mikään kyseisen firman kanssa. Kaiken lisäksi tuntuvat käyttävän ulkopuolista "maksettua" tarkastajaa eli sääliksi käy heitä jotka menevät heidän lankaan
J&J katot teki meille uuden peltikatteen. Työ kesti reilun puolivuotta ja tehtiin lähes kokonaan kolmeen kertaan. Kun olin reklamoinut niin sen jälkeen tuli uhkauksia ja kuten joku muukin kommentoi niin ”oma” tarkastaja minkä mukaan kaikki kunnossa. HTT tarkastajan valvonnassa tekivät loppuun. Työväkenä oli monen laista ja tuntui olevan osalla ”pitkät kynnet” eli olkaa tarkkana
Näköjään vanha alkuperäinen kysymys, mutta meille teki katon Vesivek ja oli todella kamala kokemus, joka ei ole ohi vieläkään, vaikka työt aloitettiin 6/2018. En suosittele! Kattopellit laitettiin uusiksi 2,5 kertaa, toinen sivu jouduttiin "katkaisemaan" keskeltä kun eivät saaneet kattoa millään suoraksi. Räystäänpidennykset oli ihan vinot, ne tehtiin myös kokonaan uusiksi. Viimeistely ala-arvoista, edelleen maalaamattomia länttejä räystäänpidennyksissä. Vesikouruihin he tekivät ihmeellisiä koloja, koska eivät saaneet asennettua kouruja niin että vesi osuisi sinne. Piipun päällä oleva pellitys asennettiin väärin päin niin että siitä tuli suppilo ja sadevesi valui piippuun. Piippu kastui ja nokinen vesi valui leivinuunin alle ja etureunasta lattialle. Vesivek keksi ettei se ole heidän vikansa, vaan kosteus on tullut pitkän ajan kuluessa. Aikamoinen yhteensattuma, että veden tulo alkoi piipun pellityksen jälkeen ja loppui heti kun se korjattiin. Mutta he eivät siis ottaneet vastuuta mistään. Asiakaspalvelu on myös ollut ala-arvoista varsinkin johtajatasolla. Työntekijät ja mestarit vaihtuvat usein, tieto ei kulje, eikä kukaan tiedä mistään mitään, mitä on luvattu tai mitä pitäisi tehdä.