112

Helppo muistaa kuin hätänumero
278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mies hyökkäsi järjestyksenvalvojan kimppuun Pyhäjärvellä

Kolmekymppinen Kiuruvedeltä kotoisin oleva mies hyökkäsi järjestyksenvalvojan kimppuun ravintolassa Pyhäjärvellä, kertoo poliisi.

Mies kimpaantui, kun järjestyksenvalvoja päätti poistaa miehen ystävän ravintolasta.

Miestä epäillään pahoinpitelystä ja järjestystä yllä pitävän henkilön vastustamisesta.

Äänestä

Jos äänestyslippuun raapustais 112 meniskö viesti perille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ennen oli 000 kirjoitti:

Helppo muistaa kuin hätänumero

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu