Lippulaivallamme oli kiire tankkaamaan elintarvikkeita sillä laivassa on Somaleita kyydissä ja heille ei ollut allahin nimeen teurastettua lihaa.
Suomelle tulenee syytteet siitäkin kun ei ollut heti tarjota halai-lihaa.
Koraanejakin oli antaa vain 3kpl.
Voi vain ihmetellä, miten huonosti oli varauduttu kaappaamaan kansainvälisiltä merialueilta kalastusaluksia ?
Suomelle tulenee syytteet siitäkin kun ei ollut heti tarjota halai-lihaa.
Koraanejakin oli antaa vain 3kpl.
Voi vain ihmetellä, miten huonosti oli varauduttu kaappaamaan kansainvälisiltä merialueilta kalastusaluksia ?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minä en tuota koko juttua ymmärrä, mutta enhän minä ymmärrä sitäkään Aenstaenin suhteelisuusteoriaakaan. Jos ne ei pysty osoittamaan, että se
alus oli rosvuamassa, niin minkä takia ne meni sen sitten upottamaan ?
Tahallista ilikeyttä tehhään köyhille ihmisille.
Totta turiset.
Ihmetyttää minuakin.
Suomen lakien mukaan rikos pitää tehdä, jotta voi tuomita.
Jos aletaan tuomita jo ajattelu, niin kuinka moni tuomitaan ?
Viime hallituksenkin olen niittänyt mielessäni jo monesti kumoon,
Tulee mieleen kun poliisit iski rikollisporukkaan joka istui autossa aseet sylissä ja kommandopipot sylissä pankin edessä. Löytyi myös papereita joihin oli suunnitelmia tehty. Mutta eipä muistaakseni tuomioita tullut ?
Pojanmaa seilaa nyt väärän lipun alla. Kipparin pitäs tuoda alus pois sieltä.
Ei Suomen pidä olla missään tekemisissä moisten asioitten kanssa, eikä somaleitten ollenkaan, pysyköön nekin kotonaan.
Kallis laiva on tehty Suomen aluevesien turvaamiseen.
No, nykyhallitus on niin älyvapaa jotta käy härnään pommiakkoja, ukkoja, lapsia maahamme. tuo ne vielä pakolais statuksella !!