Auton vaihto ois kyseessä.
Nyt kaipaisin naisena plussia ja miinuksia tähän autoon;
Audi A4 Avant 2.5 V6 TDI 120kW, -02, ajettu 276tkm.
Audi A4 Avant 2.5 V6 TDI 120kW
13
1693
Vastaukset 13
- ctrgcvt3h
No voi hyvä jumala sentään. Jakohihnan vaihto maksa melkein auton hinnan. Jos automaatti, laatikossa on jotain mäkkyrää varmasti.
Auto on ahdas kuin mikä, jos kuljetat vaikka elukoita, jokaisella on tukalaa.
Hyvää siinä on se, että naapuris voi olla kateellinen, jos kuuluu tojokansaan.- ....
Äläs teini tule sellaisesta asiasta mitään puhumaan josta sinulla ei ole omaa kokemusta.
Omistin tuollaisen auton aikoinaan ja isommilta vioilta vältyttiin. Ahdas? Ei kai kukaan osta sellaista autoa joka on omaan käyttöön liian ahdas. Jos sinulle normaalin kokoinen auto on ahdas, niin ajele sitten niillä pikkubusseilla.
Ja mitä tuohon jakohihnan vaihtoon tulee, niin se ei juurikaan ole kalliimpaa kuin muissa autoissa. Toki voit uskotella itsellesi mitä haluat, mutta minulla on sentään asiasta omaa kokemusta ja tiedän miten asian laita on.
Kateellinen näytät olevan myös sinäkin, et sinä muuten aikaasi täällä viitsisi tuhlata.
- AnnaMannaSjk
Manuaali vaihteinen auto on kyseessä. Jakohihna on vaihdettu autoon 230tkm kohdalla ja autolla ajettu nyt 276tkm.
Elukoita ei ole, 2v lapsi kylläkin. ja hyvin ollaan mahduttu nykyseen skoda octaviaan (viistoperä). Ja meillä ei todellakaan ole tarkotus naapureita saada kateelliseksi! :)
Onko toi jakohihna sit minkä hintainen? Lauantaina lähetää kattoon miltä vaikuttaa! :)- Onko kuitenkaan
ihan pakko edes miettiä noin paljon ajettua autoa mikä ei lisäksi ole aivan parhaimman maineessa omassa sarjassaan. Jakohihnan vaihdossa puretaan koko auton etupää jotta saataisiin tilaa edes vähän homman tekemiseksi. En ostaisi, mielummin joku vähemmän ajettu tuontiauto.
Onko kuitenkaan kirjoitti:
ihan pakko edes miettiä noin paljon ajettua autoa mikä ei lisäksi ole aivan parhaimman maineessa omassa sarjassaan. Jakohihnan vaihdossa puretaan koko auton etupää jotta saataisiin tilaa edes vähän homman tekemiseksi. En ostaisi, mielummin joku vähemmän ajettu tuontiauto.
Noilla kilometreillä toi moottori on VÄHÄN ajettu.
-Siis mitä uus avuttomia täällä on oikein kommentoimassa täysin väärin kaikesta mitä liittyy tähän 2.5 V6 TDI Avantiin.
Olisi parempi pitää suu supussa ja näppäimistö lukittuna kun ei ole oikeaa tietoa kyseisestä autosta ja sen tekniikasta.
- audistismi
Ammattilaisen mielipide joka perustuu kokemukseen että älä osta 2.5TDI v6 moottorilla . Voi tulla hemmetin kalliita korjauksia yllättäen tai jopa täys moottori tuhoja ja sitten maksaa...
No mikä 2.5TDI v6 tossa koneessa mukamas on NIIN HUONO ja herkkä hajoamaan?
Kero nyt ihan että mistä se mukamas hajoaa?
Itselläni ollut 3KPL:TTA tuolla koneella olevaa A4:sta eikä yksikään ole jättänyt tielle kun on huollettu huoltokirjan mukaisesti.
Nykyisellä ajettu 633Tkm eikä ole vaihdettu kuin hehkut 1;den kerran.
Hajoaahan mikä tahansa moottori ennen aikojaan jollei sitä huolleta,typerä kommentti sinulta.- Anonyymi
Jamiska kirjoitti:
No mikä 2.5TDI v6 tossa koneessa mukamas on NIIN HUONO ja herkkä hajoamaan?
Kero nyt ihan että mistä se mukamas hajoaa?
Itselläni ollut 3KPL:TTA tuolla koneella olevaa A4:sta eikä yksikään ole jättänyt tielle kun on huollettu huoltokirjan mukaisesti.
Nykyisellä ajettu 633Tkm eikä ole vaihdettu kuin hehkut 1;den kerran.
Hajoaahan mikä tahansa moottori ennen aikojaan jollei sitä huolleta,typerä kommentti sinulta.Huvikseenhan tuo kone on saanut "nokkasorvi" nimityksen.. Lisäksi legendaarinen vp44 ruiskutuspumppu jossa aivot käryää ja aina niin mahtava risukeula. Syö polttoainetta kuin sieni, seka ajossa n. 10L/100km.
Anonyymi kirjoitti:
Huvikseenhan tuo kone on saanut "nokkasorvi" nimityksen.. Lisäksi legendaarinen vp44 ruiskutuspumppu jossa aivot käryää ja aina niin mahtava risukeula. Syö polttoainetta kuin sieni, seka ajossa n. 10L/100km.
Ei tunnu olevan perillä Audien tekniikoistan esim.Maailman paras neliveto -no joo kun pitää Anonyyminä kirjoitella niin se kertookin jo kaiken,,,,
- tvh4bj bj
Jossain viestissä kerrottiin, että väärä polttoaine tuhoaa helposti Audin koneen. Mikä sitten on väärä polttoaine? No kaikki millä se käy. Kun ei käytä ei hajookaan. Jos on ajamisen tarvetta ja haluaa saksalaisen auton, kannattaa ostaa Mersu. Pienelle perheelle pieni ja isolle iso. Ei tarvitse kysellä kannattaako, kun kannattaa aina.
Se on HYVÄ tilava auto hyvällä koneella. Tärkeää on että autossa on mukana sen huoltokirja (paperinen mieluiten),jollei sitä löydy niin sitten koko kauppa on 50/50 prosentilla hyvä tai ettei missään tapauksessa kannata ostaa.
Noita PITÄÄ huoltaa TEHTAAN ANTAMIEN VÄLIAJOIN JA VALTUUTETUILLA HUOLTOPISTEILLÄ JOLLEI KÄYTÄ MAAHANTUOJAN HUOLLOSSA.
Siis jos huoltokirjaa ei ole mukana TAI se on täytelty tyyliin joka toinen huolto tehty niin älä silloin osta sitä yksilöä.- Anonyymi
Ei haittaa vaikka, huoltokirjaa ei ole, leimalta ei mene läpi huonokuntoisia autoja.
Kunnon näkee ja tuntee kun käyttää
Automaattilaatikkoista autoa en suosittele mihinkään isot kulut kun vikaantuu. Muuten moitteeton auto voi jäädä pois liikenteestä sen takia. - Anonyymi
Kyllä tuo auto mielestäni riskiostos, auto on eläkeiässä. Mikäli haluaa pitää ajokuntoisena ja katsastuskelpoisena niin sen ylläpito tulee kalliiksi, nimimerkillä kokemusta on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1001129
- 50932
- 119903
- 145877
- 70677
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40669Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu187627- 33594
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.102583- 70579
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47568- 80540
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62534- 39509
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35494Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i4483- 45473
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64469Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31466- 42460