Äänestättekö työ vaaleissa

vai tummissa?
18122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

markku vuorista

Äänestä

Eduskuntavaaleissa minä äännestän, en "työ vaaleissa".

Äänestä
  • Äänestetty on ennakkoon jo viime sunnuntaina, mutta kyllä nämä vaalit ovat eduskuntavaalit ei työvaalit ,aloittaja tais erehtyä.

    Äänestä

  • pieni ihminen kirjoitti:

    Äänestetty on ennakkoon jo viime sunnuntaina, mutta kyllä nämä vaalit ovat eduskuntavaalit ei työvaalit ,aloittaja tais erehtyä.

    Tai sitten aloittaja on savolainen tai joku muu murtaen puhuva? Mittee työ veikkaatte?

    Äänestä

  •  Jorma kirjoitti:

    Tai sitten aloittaja on savolainen tai joku muu murtaen puhuva? Mittee työ veikkaatte?

    Noh, voepi olla, jotta ylleesä ottain savonkieljtaijjottomuuvven huomijjoon ottain tämä alottaja ee vuan hallihe suomen kieljoppia, vasitenkaan yhyssanoja...
    Mutta niinku Mirkku tuannoin mehevästi maenihti: "Muuten en savolaissyntyisenä ota kantaa puolesta enkä vastaan, vaan pikemminkin päinvastoin."

    T. Hilima

    Äänestä

  •  Jorma kirjoitti:

    Tai sitten aloittaja on savolainen tai joku muu murtaen puhuva? Mittee työ veikkaatte?

    Elä hyvä immeinen mainitte sana "työ", olen allerkinen sille.

    Äänestä

Kannattaa äänestää Virheitä.

STT

Suomi ei voi paukutella henkseleitä muita unionimaita paremmalla romanien tilanteella, sillä vähemmistön asemassa on Suomessa kosolti parannettavaa, oikeusministeri Tuija Brax (vihr.) sanoo.

Ministeri nostaa esimerkiksi helsinkiläisten romanipoikien koulunkäynnin, joka roimalla enemmistöllä keskeytyy ennen peruskoulun päättymistä.

Äänestä

Onko nyt työ vaalit?

Äänestä
  • Kannattaa äänestää, siten voi saada Työtä.

    Äänestä

  • Vaalit 2011 kirjoitti:

    Kannattaa äänestää, siten voi saada Työtä.

    Onhan näillä kirotuilla työ, ryöstävät valtaväestön vanhuksia.
    Kirotut!

    Äänestä

Nyt äkkiä äänestään kokoomusta, muuton piru nokkii meijät.

Äänestä
  • minä raapustin siihen kirkkoveneen

    Äänestä

En tiijä kai äänestän perussuomalaista. Minusta ei ole hyvä asija että uskonto ja politiikka sekotetaa,siis en kristillisiä äänestä. Mikä sille M vuoriselle on tapahtunu? Evankeliumin mies ja sekaantuu politiikkaan?

Äänestä

eivätkö poliitikot tarvitse Jeesusta???? Markku eduskuntaan.

Äänestä

Tottakai äänestän,
käyn piirtämässä aku-ankan.

En oikein tiedä kuka noista ryvettyneistä antsaitsisi ääneni.
Samanlaiset lapset leikkivät yhdessä, se on vissi tosi.
Kun katselee näiden politikkojen esiintymistä vaalikeskusteluissa, tulee mieleen apinalauma. Kaikki huutavat yhteen ääneen ja käyvät veristä taistelua banaanista ja johtajauroksen paikasta.

Aina välillä laumaan yrittää joku kirkassilmäinen uusi yrittäjä, joka lupaa parantaa maailman ja olla köyhän ja pienen ihmisen asialla ja samalla ajaa yrittäjän etuja ja ensitöikseen nostaa omaa palkkaansa.

Ei kestä aikaakaan, kun kirkassilmä on samanlainen törkyturpa, kuin kaikki muutkin. Ensimmäinen asia on oppia valehtelemaan. Vaalirahasotku on tuoreessa muistissa. Toiseksi tärkein ominaisuus on olla nokkela ja fiksu ja laittaa salamannopeasti muille jauhot suuhun.
Se tapahtuu korostamalla itseä.

Kaikkein pahimpia ovat ne poliitikot, jotka eivät edes halua yrittää keskustella. He vyöryttävät poliittista mantraansa kuin rukouskutsua, tasan samalla nuotilla, eivätkä itsekään tiedä mitä sanoja laittavat peräkkäin. Runsailla sanoilla he kiertävät kysymyksen kaukaa.
kas kun vastausta ei ole tai sitä ei voi vain kertakaikkiaan sanoa ääneen.

Laumassa ei ole varaa erehtyä, muuten menettää paikkansa hierarkiassa ja on kohta entinen apina.
Huomenna katsotaan, miten lauman käy.

Äänestäkää siis ihmeessä.
Onhan meille tämä oikeus suotu.

Äänestä
  • Ehtiikö vielä keskiviikkona äänestää?

    Äänestä

Totta kait minä äänestän eduskuntavaaleissa, mutta "työ vaaleissa" yleensä äänestetään luottamusmiestä, joten ne on sitten eri vaalit.

Äänestä
  • Mitähän sinäkään tiedät luottamusmiehistä, hih

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


 Kyösti kirjoitti:

vai tummissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu