on maaseudun kyläyhteisön suurin kirous.
Voi vittu sitä säätämisen ja koeajon määrää.
Pää kun on pahvista ja tekovaiheessa jonninverran
päässyt keltaasta harmaan sekaan niin eihän sitä
edes itte ymmärrä.
Jokamies luokkaa ajava pahvipää
13
838
Vastaukset
- ____________________
Mihinä sellaasia?
- Sokuria tankkiin:.1!
.
sano että menee ainakin viittä lujempaa kun on sokuria tankissa
. - omskakas
Laihela?
- Seuraavan kerran
kun näen tämän pahvipään vetelevän sillä perunapussilla yleisellä tiellä, ilmoitan virkavallalle, olkoonkin että tulevat Seinäjoelta asti, osoite löytyy, iloittajasta eivät niinkään välitä.
- Täälläkin kaks
Koko pitkän juhannusviikonlopun on sitä perunasäkkiä säädetty ja koeajettu yleisellä tiellä. On tämä maaseudun rauha ihanaa.
Tällä Isokyröläis äijällä on kyllä kusta lorahtanut napollinen joukkohon, ilmeesest kans tekovaihees.
Kaks samanmoosta PAHAVIPÄÄTÄ samalla kylällä. - Irioottia
Käykää sanomas niille, ei ne osaa varmahan lukia.
- Bo-Göran
Vieläkö pöräjää?
- metakka
Et voisi olla enemmän oikeassa.
- Yhteisymmärryksessä
Samammoosia alaikääsiä kaahaajia on naapurikunnissakin! Mitä pitäs teherä?
Mopot, mönkijät, peltoautot.... Harrastus on varmaan hyvä, mutta sitä pitäisi jonkun järjissään olevan ohjata ja opettaa sääntöjä ja muiden kanssaihmisten huomioonottamista. Omat suljetut radat niille. Ei naapurin kammarin lasin alle. Joltakin voi palaa päreet lopullisesti ja vahinkojakin on taas kesän aikan tullut!
- soutelija mies
kyllä niitä jm miehiä löytyy joka ristuksen kylästä pohjanmaalta..mutta harrastus se on muiden joukos? kokoaa muutaman kylän miehen talliin parin kaljan ja hitsipillin kans saa akat rauhas pomppia stepperillä jotta on pua kunnos viikonloppua varte ku nua samat heebot lähtöö jm kisoohin niin akat pääsöö päinsä pupihin astottaman ittiänsä.tätä tapahtuu kans joka kyläs mutta mitäs sitä säästelemään ei järvikään soutamalla kulu?
- prumprum
Vois eres Joulun olla rauhas.....
- kytkykakkonen
mä en ainakaan oo rauhas joulu on parasta viritys aikaa
- Anonyymi
kytkykakkonen kirjoitti:
mä en ainakaan oo rauhas joulu on parasta viritys aikaa
kyllä on ihmisillä pienet huolet tai pohjalainen perus-sairaus kateus iskeny?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1173823Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma463311Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest262610- 2022504
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem242472Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu381711- 1141481
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1571366Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja331357Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt721152