on maaseudun kyläyhteisön suurin kirous.
Voi vittu sitä säätämisen ja koeajon määrää.
Pää kun on pahvista ja tekovaiheessa jonninverran
päässyt keltaasta harmaan sekaan niin eihän sitä
edes itte ymmärrä.
Jokamies luokkaa ajava pahvipää
12
717
Vastaukset
- ____________________
Mihinä sellaasia?
- Sokuria tankkiin:.1!
.
sano että menee ainakin viittä lujempaa kun on sokuria tankissa
. - omskakas
Laihela?
- Seuraavan kerran
kun näen tämän pahvipään vetelevän sillä perunapussilla yleisellä tiellä, ilmoitan virkavallalle, olkoonkin että tulevat Seinäjoelta asti, osoite löytyy, iloittajasta eivät niinkään välitä.
- Täälläkin kaks
Koko pitkän juhannusviikonlopun on sitä perunasäkkiä säädetty ja koeajettu yleisellä tiellä. On tämä maaseudun rauha ihanaa.
Tällä Isokyröläis äijällä on kyllä kusta lorahtanut napollinen joukkohon, ilmeesest kans tekovaihees.
Kaks samanmoosta PAHAVIPÄÄTÄ samalla kylällä. - Irioottia
Käykää sanomas niille, ei ne osaa varmahan lukia.
- Bo-Göran
Vieläkö pöräjää?
- metakka
Et voisi olla enemmän oikeassa.
- Yhteisymmärryksessä
Samammoosia alaikääsiä kaahaajia on naapurikunnissakin! Mitä pitäs teherä?
Mopot, mönkijät, peltoautot.... Harrastus on varmaan hyvä, mutta sitä pitäisi jonkun järjissään olevan ohjata ja opettaa sääntöjä ja muiden kanssaihmisten huomioonottamista. Omat suljetut radat niille. Ei naapurin kammarin lasin alle. Joltakin voi palaa päreet lopullisesti ja vahinkojakin on taas kesän aikan tullut!
- soutelija mies
kyllä niitä jm miehiä löytyy joka ristuksen kylästä pohjanmaalta..mutta harrastus se on muiden joukos? kokoaa muutaman kylän miehen talliin parin kaljan ja hitsipillin kans saa akat rauhas pomppia stepperillä jotta on pua kunnos viikonloppua varte ku nua samat heebot lähtöö jm kisoohin niin akat pääsöö päinsä pupihin astottaman ittiänsä.tätä tapahtuu kans joka kyläs mutta mitäs sitä säästelemään ei järvikään soutamalla kulu?
- prumprum
Vois eres Joulun olla rauhas.....
- kytkykakkonen
mä en ainakaan oo rauhas joulu on parasta viritys aikaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3103248Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun182151Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151850Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141595Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4111489Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t361374Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2221263- 171224
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631056Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin201000