Jokamies luokkaa ajava pahvipää

on maaseudun kyläyhteisön suurin kirous.

Voi vittu sitä säätämisen ja koeajon määrää.

Pää kun on pahvista ja tekovaiheessa jonninverran
päässyt keltaasta harmaan sekaan niin eihän sitä
edes itte ymmärrä.
13936
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mihinä sellaasia?

Äänestä

.

sano että menee ainakin viittä lujempaa kun on sokuria tankissa

.

Äänestä

Laihela?

Äänestä

kun näen tämän pahvipään vetelevän sillä perunapussilla yleisellä tiellä, ilmoitan virkavallalle, olkoonkin että tulevat Seinäjoelta asti, osoite löytyy, iloittajasta eivät niinkään välitä.

Äänestä

Koko pitkän juhannusviikonlopun on sitä perunasäkkiä säädetty ja koeajettu yleisellä tiellä. On tämä maaseudun rauha ihanaa.

Tällä Isokyröläis äijällä on kyllä kusta lorahtanut napollinen joukkohon, ilmeesest kans tekovaihees.

Kaks samanmoosta PAHAVIPÄÄTÄ samalla kylällä.

Äänestä

Käykää sanomas niille, ei ne osaa varmahan lukia.

Äänestä

Vieläkö pöräjää?

Äänestä

Et voisi olla enemmän oikeassa.

Äänestä
  • Samammoosia alaikääsiä kaahaajia on naapurikunnissakin! Mitä pitäs teherä?
    Mopot, mönkijät, peltoautot.... Harrastus on varmaan hyvä, mutta sitä pitäisi jonkun järjissään olevan ohjata ja opettaa sääntöjä ja muiden kanssaihmisten huomioonottamista. Omat suljetut radat niille. Ei naapurin kammarin lasin alle. Joltakin voi palaa päreet lopullisesti ja vahinkojakin on taas kesän aikan tullut!

    Äänestä

kyllä niitä jm miehiä löytyy joka ristuksen kylästä pohjanmaalta..mutta harrastus se on muiden joukos? kokoaa muutaman kylän miehen talliin parin kaljan ja hitsipillin kans saa akat rauhas pomppia stepperillä jotta on pua kunnos viikonloppua varte ku nua samat heebot lähtöö jm kisoohin niin akat pääsöö päinsä pupihin astottaman ittiänsä.tätä tapahtuu kans joka kyläs mutta mitäs sitä säästelemään ei järvikään soutamalla kulu?

Äänestä

Vois eres Joulun olla rauhas.....

Äänestä
  • mä en ainakaan oo rauhas joulu on parasta viritys aikaa

    Äänestä

  • kytkykakkonen kirjoitti:

    mä en ainakaan oo rauhas joulu on parasta viritys aikaa

    kyllä on ihmisillä pienet huolet tai pohjalainen perus-sairaus kateus iskeny?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


liikaa keltaasta kirjoitti:

on maaseudun kyläyhteisön suurin kirous.

Voi vittu sitä säätämisen ja koeajon määrää.

Pää kun on pahvista ja tekovaiheessa jonninverran
päässyt keltaasta harmaan sekaan niin eihän sitä
edes itte ymmärrä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu