http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011041313538972_uu.shtml
Tanakat perintätoimet .....
Tanakat perintätoimet .....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Meinas poijjaat asentaa jälkiasennuksena sponzorinketkulle selkärankaa...
Helppohan sitten on mennä selkä suorana pankkiin nostaa rahat ja maksaa tunkit pois.
Eikös se ollut niin, että sata miljoonaa jaossa, joista 32 miljoonaa joudutaan palauttamaan oikeuden päätöksellä. Loput 70 voi tuhlata ihan rauhassa.
"Valuuttakauppiaan arkea
MOT.
13.4.2011 09:47
0
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011041313538972_uu.shtml
Tanakat perintätoimet ..... "
Törkeää vihakiihotusta ja vihjailua Wincapitaan.
Annoin asian poliisille! KOP KOP!
Eihän tässä vihjailla millään tavoin WinCapitaan, WChän kun ei tehnyt valuuttakauppaa?
http://www.savonsanomat.fi/teemat/wincapita/mursi-wincapita-sponsorin-nenän/509299
käytännössä tämä yllä esitetty ylevä väite supistuu näillä tiedoilla yhteen kauppatieteiden maisteriin, yhteen pankin nimeen (pankin osuus jää epäselväksi, onko vain jonkin pankin työntekijä?) sekä yhteen tunnettuun mysteerifirmaan, joka ei kuitenkaan ehkä olekaan sama kuin tämä tunnettu firma?
Pakko sanoa, että ei edelleenkään oma käsitys Wincapitaan osallistuneista juurikaan järky. Ei tässä ainakaan minulle mikään ammattisijoittajien yhdistys tule mieleen.
Ja ennenkuin se suolivaivojensa kuvailulla kaikki viestinsä aloittava kirjoittaja aloittaa huutonsa, pitää todeta, että ei minulla myöskään ole ollut mitään "tuulipukukansa-kuvaa" osallistujista. Varmaan jäsenistö on ihan normisekoitus suomalaista yhteiskuntaa. Miksi ei olisi?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011041313538972_uu.shtml
Tanakat perintätoimet .....
Oikeastaan ainoa seikka, mikä tässä nyt jää keinoksi asian selvittämiseen on aina miettiä itse kirjoittajan motiiveja. Leimaava ja yksipuolinen nimetön kirjoittelu viittaa pääsääntöisesti kahteen asiaan: mielenhäiriöön ja haluun vaikuttaa yleiseen mielipiteeseen.
Näistä voi sitten valita.
http://columbonblogi.blogspot.com/
http://www.ruutu.fi/video?vt=video&vid=33161
kailajärven äiti
Tiesittekö että kunnon pämmi tai pänni tappaa keskustelun?
Ja näyttää että olen oikeassa.
Siihen ei voi mitään PLONTZOT SUOLIKAISET tai UREALIT..
Eikös se harjanvarsi vahvista seteliselkärangaisten ryhtiä?
sinähän sen tiedät
harjanvarsi suolinkaisen anuksessa ei tee siitä vielä nisäkästä vaikka tekisikin siitä selkärankaisen
Hah, hah...hauskaa tekstiä.
Ps.
Kyllä kusettajankin varsin lapamatomainen selkä suoristuu kun on vain oikean mittainen vipu, eli vähintään 100 cm ja osaavat käyttäjät.
Suoli löytää ne itse jos haluat.Ekonomeja ja talous puolen maistereita ja vastaavia on rikosilmon tehneissä ainakin 20-30kap.Miksi loput 7500 ei ole tehnyt ilmoa.Koska ovat voitolla tai ei halua nimeä julkisuuteen"
:-P Etkö sinä osaa kirjoittaa riviäkään oikein? Sinä et ainakaan noihin koulutettuihin kuulu, vai mitä? Tuskinpa ketään kouluja käynyttäkään tunnet.
Miksi EOK ja Colombo eivät puutu asiaan.
Käsitykseni mukaan oikeus rangaista
Wincapita-Bozoreita kuuluu ainoastaan
viranomaisille, jos ne on tehneet väärää.
Toverituomioistuimet eivät kuulu nykyaikaan!
tunnettu suomalainen yritys (tunnettu ulkomaita myöten).
Materaalia on niin pirusti, että en muista kenen epäiltyjen kuulustelupöytäkirjasta luin esim. tuon yrityksen nimen. Se todellakin mainittiin tilisiirtojen selaamisen yhteydessä, eli faktaa se on.
En sitä yritystä mainitse, koska saattaahan olla, että on joku (vaikken oikein usko)samanniminen ja sitten tulee spekulointeja taas. No tarttee kattella ja tarkistaa asia, kun vastaan uudemman kerran tulee.
Ja mitaan ette voi
tästä siis seuraa... niin mitä tuosta seuraa?
2) Sinä et osaa kirjoittaa ainuttakaan välimerkkiä oikein, et osaa yhdysanoja ja kirjoitat "diblomi insinööri", josta voidaan päätellä että sinä ainakaan et ole sellainen :-P Tokkopa olet edes koulutettu... Taidat kuulua niihin yksinkertaisiin "tuulipuku kansalaisiin (huoh)", vai mitä
"Pelastakaa pedofiilit" - parodiasta iso lasku helsinkiläismiehelle
Perjantai 15.4.2011 klo 12.29
Pelastakaa Lapset ry:n nettisivuja kopioinut pilasivusto sai tylyn tuomion myös hovioikeudessa.
Helsingin hovioikeus piti ennallaan helsinkiläismiehen saaman tuomion tekijänoikeusrikoksesta.
Mies oli julkaissut netissä Pelastakaa Pedofiilit -nimisen sivuston, jossa teksti mukaili Pelastakaa Lapset ry:n sivuja. Miehen mukaan tarkoituksena oli kritisoida ja parodioida yhdistyksen nettivihjepalvelua, jota hän piti naiivina yrityksenä puhdistaa nettiä.
Helsingin käräjäoikeus tuomitsi hänet maksamaan 40 päiväsakkoa eli 240 euroa, 2 500 euroa erilaisia korvauksia yhdistykselle sekä lähes 5 800 euroa yhdistyksen oikeudenkäyntikuluja.
Mies valitti hovioikeuteen, joka määräsi vielä 5 000 euroa lisää oikeudenkäyntikuluja hänen maksettavakseen. Oikeuden päätöksessä siteerataan tekijänoikeusneuvoston lausuntoa, jonka mukaan sivustoa ei voi pitää parodiana, koska sanan lapset vaihto pedofiilit-sanaan ei ole riittävän omaperäistä luomistyötä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011041513555065_uu.shtml
Sinun suolesi on kovin itsepäinen. Yritä olla kuuntelematta sitä.
Ottaen huomioon insinöörien ja tradenomien todella suuren määrän, pidän heitä täysin normaaleina kansalaisina. En myöskään sijoita talousasioista puhuttaessa maamme "eliittiin" opistoupseereita, lääkäreitä, rehtoreita, opettajia tai diplomi-insinöörejä. Humanististen tieteiden kandeista puhumattakaan.
Adan listassa (kiitos linkistä!) taisi olla yksi KTM. Ei tuo yksi KTM kyllä hetkauta Wincapitan jäsenistä syntynyttä yleiskuvaa mihinkään suuntaan.
Missä ovat väittämäsi sijoitusammattilaiset toimitusjohtajat, pankit (hallituksen siunauksella) tai investointiyritykset? Nimeä nyt edes pari pankkia tai yritystä.
kannattaa muistaa että kun kusettaa muilta rahaa niin joku saattaa suuttua.
Voiko ihmisten kusettaminen olla harrastus tai peräti elämäntehtävä? Kysyy Columbou blogissaan
Insinöörit ja tradenomit,sairaanhoitajat (ATM) ym Ammattikorkeakoulusta valmistuvat vastaavat entistä opistotasoa, eli he ovat näitä entisiä yo-merkonomeja nyk.tradenomeja jne.
Tiedättekö mikä on muuten maailman kahdeksas ihme? Jos heittää työvoimatoimiston katolta kiven ja se ei osu insinöörin tai tradenomin päähän