Erehdyin avaamaan tv-lupatarkastajalle oven. Selitin että en tiiä koko asiasta mitään, että tv on avokin joka on justiin intissä. Tarkastaja vaan, että selvä homma, että intti maksaa (ainakin ennen kuulemma maksanu maksun)?? Löi sitte mun nimen siihen lappuun ja laitto ilmotuspäiväksi huomisen. ja 3kk maksueris tuon tvlupamaksun. Ei puhunu mistään tarkastusmaksuista (100e?) eikä ilmoittamatta jättämistä takautuvista kaksinkertasista maksuista mitään?? Eli odotanko parin viikon päästä tulevaa tvlupamaksun laskun lisäksi myös helvetisti jotain mätkyjä nyt sitten?? huutelee täältä vaan köyhä opiskelija!
Joudunko maksamaan "mätkyt?"
mariä
3
390
Vastaukset
- mie2010
Vai intti maksaa tv-maksun, en ole ennen kuullukkaan.
Mites se tarkastaja itse laittelee maksuerien määrän, eikös se kuulu itse maksajan määräysvaltaan ? - sdffsdfdsdsfffd
Olisit sanonut että hommaa poika oikea ammatti itsellesi ja ovi kiinni. Miksi niille säälittäville kerjääjille pitää jäädä edes puhumaan??
- vahinko taas
ei tarvi odottaa lisämaksuja kun niitä ei tule
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925414
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai774741Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1384699Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672124- 961778
- 991637
- 2571517
- 3561232
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.581064- 2001031