Saako työvoimakoulutuksessa ollessaan käydä kesken päivää esim. lääkärissä / hammaslääkärissä / fysioterapiassa?
Työvoimakoulutus ja poissaolot
3
330
Vastaukset
- maxfi
mitä possa olot sairaana
- kela
Hei,
kiitos kysymyksestäsi. Mikäli saat työvoimakoulutukseen työttömyysetuuden Kelalta, etuus maksetaan työvoimakoulutuksessa normaalisti myös poissaolojen ajalta. Toki sinun kannattaa sopia kouluttajan kanssa poissaoloista etukäteen.
Ystävällisin terveisin,
Kirsi Kelasta - tyottomyyskassat
Hei,
Jos saat työvoimakoulutuksen ajalta ansiopäivärahaa työttömyyskassasta, etuus maksetaan normaalisti myös poissaolojen ajalta. Kuten Kirsi on vastauksessaan todennut, poissaoloista kannattaa sopia etukäteen koulutuksen järjestäjän kanssa.
Ystävällisin terveisin
Tiina työttömyyskassasta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427135
- 323988
- 503448
- 412988
- 172756
- 372248
- 162216
- 412183
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472167- 442133