ansaitsemansa kunnian sikarokotusten puolueettomana informaatiokanavana.
http://www.hermeetikko.com/15/index.php?option=com_content&view=article&id=168:hermeetikko-rokotusinfofi-sankaritarina-vailla-vertaa&catid=44:paeaekirjoitukset&Itemid=29
http://www.hermeetikko.com/15/index.php?option=com_content&view=article&id=168:hermeetikko-rokotusinfofi-sankaritarina-vailla-vertaa&catid=44:paeaekirjoitukset&Itemid=29
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuo on todella hieno saavutus, kun otetaan huomioon, ettei porukassa varsinaisesti edes ole lääkäritason henkilöitä tai professoreja. Erityisesti huolestuttaa sikapiikin jälkeisten nuorison narkolepsiatapausten lisäksi vanhuusväestön lisääntyneet sairastumiset rokotuksenjälkeisiin komplikaatioihin, joista ei loppua näytä tulevan ennen kuin kuolema korjaa. Monet ovatkin joutuneet jo peräti kuormittamaan terveyskeskusten vuodeosastoja, koska eivät enää itse asuen pärjää, kuten ennen piikitystä.
Joo. Ja ihan arvostetulla foorumilla. Hih.
THL arvostettu foorum? Kummasta perheet etsivät tietoa, THL:stä vaiko Rokotusinfo ry:stä?
Rokotusinfo ry:n Jyrki Kuoppala esiintyi yksin julkisuudessa, kun THL vyörytti sikainfluenssarokotteen ehdotonta turvallisuutta kansalle. Kuoppalaa vastaan hyökättiin joka suunnalta. Kuinka moni THL:n virkamiehistä, -naisista kykenisi samaan? Kuinka moni heistä edes epäili kollegojaan ja ryhtyi heitä oikomaan? Massan mukana kuka tahansa kykenee hymistelemään, kun taas omilla jaloillaan seisominen vaatii erityisen paljon. Neurologit joutuivat käymään oman kiirastulensa narkolepsian suhteen ja näin heidätkin testattiin.
Katoavaista on,
maallinen maine
Kyllä perheet pääasiassa etsivät tietoa THL:sta. Fiksut suomalaiset luottavat ammattilaisiin enenmmin kuin amatööreihin. Rokotevastaiset ovat kuitenkin pieni joukko.
Tuo Hermeetikko foorumina oli kuitenkin pelkkä vitsi.
Ammattilaiset erehtyivät, eikä tuo jäänyt huomaamatta. Tällä kertaa ei niiltä fiksuiltakaan. Fiksua olisi antaa kiitosta niille, joille se kuuluu. Nyt kun on langettu koko kansan nähden, pitäisi jo tajuta, että ylpeys käy edeltä. Tässä tapauksessa hyvin käyskentelee vielä jäjessäkin.
Narkolepsiako vitsi. Älähän nyt sentään. Realiteettien taju ei kaikille valkene, vaikka seuraamukset olisivat miten hälyttävät tahansa.
Jyrki Kuoppala maallikkona tiesi tulevan ja osasi varoittaa siitä ajoissa. Tätä hänelle ei suoda anteeksi. Ammattilaisia ei koskaan aikaisemmin ole näin häpäisty.
Tiesi narkolepsian tulevan. Älähän nyt. Hänelle olisi kelvannut mikä tahansa haitta. Tällä palstallakin haittoja, joista ei ole mitään näyttöä, keksitään pilvin pimein .