Perheellisten tukeminen järjetöntä!

Mitä järkeä siinä olisi, että eniten kotona makaavia ja vähiten töitä tekeviä uusavuttomia valittajia tuettaisiin eniten ja kannustettaisiin siihen "huolettomaan" elämäntyyiin, siis tekemään aina pentu kun ei työnteko tai muut vastuut kiinnosta?
Ei ainakaan nuorisotyöttömyyttä ja syrjäytymistä vähennä se, että tuetaan näitä teinimammoja ja pojankosseja lisääntymään.
Liikaa joutenolijoita makaa kotona sillä verukkeella että ovat äitiyslomalla; lapset viedään kuitenkin hoitoon joka aamu, jos ei yhteuikunnan tarjoamaan niin isovanhempien riesaksi, kun ite ollaan vain Faceookissa leikkimässä onnellista.

Siis työnteko ja luovuushan tulisi laittaa kannattavaksi, eikä mikään apinana kotona makaaminen.

Kyllä se homma vain on niin, että jos sitä tappia sinne loveen työntelee ja ei huolehdi ehkäisystä, niin se on oma moka ja selvittäkööt itse sotkunsa, mutta yhteiskunnan ei tule näitä vahinkoja auttaa syntymään.

Mitä puoluetta siis kannattaa äänestää?
12113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Perussuomalaisia.

Äänestä

Huomioikaa että enemmistö suomalaisista elää matalapalkalla tai tukien varassa.
Nämä on niitä jotka äänestää persuja, lesta hallinnon ansiosta tuloerot ovat kasvaneet ja köyhät passivoituvat entisestään mikäli valtio ei ilmaise minkäänlaista kiinnostusta tätä ihmisryhmää vastaan.



HAISTAKAA V..T.U LESTAT, PEDOFIILIT, SUOMALAISTEN RYÖSTÄJÄ LAHKOT.

OIKEAT IHMISET KÄRSII SIITÄ ETTÄ HEITÄ EI ENÄÄ HOMATA JA MUISTETA.
AINOASTAAN RIKKAAT LESTA INSESTIT ILKEÄÄ HAUKKUA JO VALMIIKSI MAAHANPOLJETTUJA IHMISIÄ JA RYÖSTÄÄ HEILTÄ VIIMEISETKIN OMANARVON RIPPEET.



Itsekkin kannatan persuja, sillä minut on todella poljettu maanrakoon ja lestat jaksaa vittuilla ja haukkua tilannettani, töitä en saa sillä en oo lessujen perseen nuolija.

Ne jotka on niitä OIKEITA IHMISIÄ tekee matalapalkka ja paska "syntiset" työt

Äänestä

Eli laittakaa vaalikoneeseen nämä arvot: ette ala elättämään ja paapomaan lapsiperheitä! Katsokaa siitä tulos, joka on luultavasti persut.
Joka lapsia tehtailee tai yleensäkin tekee tähän ylikansoitettuun maailmaan, huolehtikoot itse kustannuksista ja muista lieveilmiöistä!

Äänestä
  • et sinä mikään persu ole, vaan joku vitun Pedof-ryhmään kuuluva.
    Kokeilet alistaa ja pelotella lapsiperheet keskustalaisella tyylillä.

    Vitun idiootti, sairasta paskaa sinäkin kirjoittelet. "HERRAN PELKOA KOKEILET VILJELLÄ"

    Äänestä

itse olen perheellinen ja työtön,silti äänestän persuja. 185 työhakemusta olen viimesen vuoden aikana laittanut eli ymmärtääkseni en ainakaan ole passivoitunut mutta ei vaan osu,2 ammattitutkintoa löytyy ja työkokemusta n.20 vuotta. muutamassa haastattelussa käynyt ja jos tarjotaan tuolla kokemuksella 8,5€/tunti niin jossain menee pieleen ja lujasti..

Äänestä
  • Ala lessuksi, niin saat töitä jostain lessu yrityksestä.
    Huono puoli vain niissä "herroissa" tuo pedofilia.


    Eli älä ole itsesi herra vaan palvele "herroja"

    Äänestä

  • Nimim. loinenko? - Kyllä, olet loinen. Ja menit sitten saatanan lusmu jatkamaan paskoja geenejäsikin? Oletko ruma? -todennäköisimmin olet!
    Mutta äänestit persuja siksi kun luulit, että ulkolaiset ovat syy sinun ahdinkoosi, eikö? Totuus on kuitenkin se, että ulkolaiset tekevät töitä ja ei ne sikiä kuin kanit, ja jos sikiää, niin ihan omasta halusta eikä siksi kun mutkin idiootit. Arvostan ulkolaista pizzeriayrittäjää enempi kuin lestoja ja suomalaisia ihan omia laiskureita, eli työtä vieroksuvia synnyttäjiä.
    Ammuit itseäsi jalkaan äänestämälä persua!

    Äänestä

Siksi meillä ei ole perustoimeentuloa koska KESKUSTA on jakanut kansan kahtia, vittuilkaa vain vähäosaisille KESKUSTALAISET


Geenisi on varmasti valioluokkaa verrattuna noihin sisäsiittoisiin lessuihin jotka kokeilee persuja mollata.
Ylläoleva olevalla kirjoittajalla on perinteinen lestaadiolais moraaliasenne joka on periytynyt kun hänen sukunsa on nussinut toisiaa jo satojavuosia

Äänestä

En kyllä ole sisäsiittoinen lesta, vaan pakana pahimmasta päästä, siis ihminen ja sydämellinen sellainen kuitenkin. Koskaan en ole suhteilla töihin mennyt ja perseitä nuollut, mutta silti olen aina osannut töitä hankkia ja töissä köynyt, vaikka en jääkkään ns. "saman sorvin ääreen" aivokuolemaan, vaan vaihdan helpolla työmaata.

Nämä lapsientekijät on pahimpia lusmuja, olivatpa he lestoja tai mitä lahkoa. Ulkolaiset ehkerampia ja vastuuntuntoisempia oman tiensä kulkijoita verrattuna väihin kotona makaaviin akkoihin ja heidän autorassaaja- poikakavereihinsa.

Siispä ulkolaisia tänne vaan (en puhu nekruista), jos kiinnostaa vaikkapa Kebabia tarjota ihmisille puoli-ilmaiseksi, niin kuin meillä onneksi on tilanne tällä hetkellä. Lakunaamat sensijaan voisivat suksia vittuun, kun heistä harva käy töissä! Lakupekka voi ottaa lestat mukaan, niin ja nää horoperseiset synnytyskoneet ihan normaaleistakin ihmisistä !!

Äänestä
  • Olisin siis persu, mikäli jaksaisin äänestää!

    Äänestä

Sun äiti on ollu myös kotona makaava akka, tuommonen sinusta sitte tuli.....

Et selvästikkään ole lukenut mitään liittyen persuihin, mut ainoastaan jotain tyyliin ltalehti propakanda juttuja


Persuille ääni

Äänestä

Kenestä edellinen puhuu? Persuille tietty ääni, jos äänestän!
Mun äiti ja isä ovat työnsankareita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitä äänestän? kirjoitti:

Mitä järkeä siinä olisi, että eniten kotona makaavia ja vähiten töitä tekeviä uusavuttomia valittajia tuettaisiin eniten ja kannustettaisiin siihen "huolettomaan" elämäntyyiin, siis tekemään aina pentu kun ei työnteko tai muut vastuut kiinnosta?
Ei ainakaan nuorisotyöttömyyttä ja syrjäytymistä vähennä se, että tuetaan näitä teinimammoja ja pojankosseja lisääntymään.
Liikaa joutenolijoita makaa kotona sillä verukkeella että ovat äitiyslomalla; lapset viedään kuitenkin hoitoon joka aamu, jos ei yhteuikunnan tarjoamaan niin isovanhempien riesaksi, kun ite ollaan vain Faceookissa leikkimässä onnellista.

Siis työnteko ja luovuushan tulisi laittaa kannattavaksi, eikä mikään apinana kotona makaaminen.

Kyllä se homma vain on niin, että jos sitä tappia sinne loveen työntelee ja ei huolehdi ehkäisystä, niin se on oma moka ja selvittäkööt itse sotkunsa, mutta yhteiskunnan ei tule näitä vahinkoja auttaa syntymään.

Mitä puoluetta siis kannattaa äänestää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu