Tarpeeksi kauan kun olette nimitelleet vilpittömiä uskovaisia "epäuskoisiksi", niin kerran tulee vastaryöppy täydellä voimallaan kohdistuen kaikkiin vanhoillislestadiolaisiin vauvasta vaariin.
Nyt on vastaryöpyn aika.
Nyt on vastaryöpyn aika.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tuo vl-röyhkeys nostaa vl-pedofiliakohun vasta-aallot ainakin 10-kertaiseksi.
SRK:n ja vl-saarnamiesten valheopetuksesta kärsivät nyt kaikki vl:t.
Ei kaikki voi millään olla pedofiilejä mutta ihmetyttää tuo salaaminen.
Röyhekys ja ilkeys on kyllä näitten uskon kantava voima.
ne täällä vaan purkaa itseänsä. Helpottiko?
Ai kauhee kun mukavaa kun saa Jumalan kanssa kirjoitella. Ettet vain olisi ylentänyt itseäsi. kerropa minulle m iksi kuvittelet että sinun uskosi on miljardien ihmisten uskonnosta juuri se oikea.
Epäuskoiset. Höh raiskaajat valehtelijat salaajat . Helpotti toivottavasti saat sinäkin purkaa itsesi muuhun kuin lapseen.
Mädännäisyys ja synti elää VL-kokouksiaa. Hui ja hyi. Mielummin epäuskoinen kuin VL. Koko maailma tietää kohta mitä teette lapsille uskon varjolla. Ei käy kateeksi. Pitäisin jo turpani kiinni ja yrittäisi nöyrtyä Jumalan edessä mutta nää kipakat maalaistollot saavat vain lisää puhtia törkeyksilleen.
Kyllä helpotti purkaa sulla ei tai´da oikein olla sanomista ainakaan kunnollista.
Tyypillinen vl-mies purkautuu omaan lapseensa.
No se toki hielle suodaan. Puretaan vaan itsekukin täällä paineitamme, kun se kerta helpottaa. Ei haukku haavaa tee, sanotaan ja hyvä niin. Suomessa on sananvapaus ja poskeaan saa soittaa kuin poskisolisti.
Jos me tuolla kadulla oltaisiin sanasotasilla, niin mitähän siitä seuraisi?
No varmasti tappelu ja likaista jälkeä.
Kiitetty olkoon internet, jossa voi melskata vapaasti ilman, että tulee ruumiita tai puukoniskuja.
Kaduilla ja nakkijonossa turpiin saa pienemmästäkin syystä. Pysytään siis vaan täällä reuhaamassa ja kellekkään ei koidu fyysisiä vammoja.
Parempi ne helpotukset on kirjoittamalla purkaa kuin....tiedäthän tämän
vl-heinähattu.
Vilpittömät
"vilpittömiä uskovaisia "epäuskoisiksi",
Nyt siis "vilpittömät" keskittävät voimansa kostoon...?
Tukki omassa silmässä lähdetään etsimään roskaa toisen silmästä.
(ps. tukki on yli 3 metriä pitkä ja yli 15 cm paksu halkaisematon puu)
Oikeinko sinäkin olet aikuinen ihmine ja luulet olevasi muita parempi Jumalan edessä. Voi perkele näitä ihmisiä. Hullujen lahko.
Totuus ei ole kosto. Jos et tiedä mikä on totuus kilauta kaverille:))
***Nyt siis "vilpittömät" keskittävät voimansa kostoon...?***
Koko maailman ainoat oikeat uskovaiset eli vanhoillislestadiolaiset ovat vuosikymmeniä ivanneet vilpittömiä uskovaisia "epäuskoisiksi" ja keskittäneet voimansa lastensa raiskaamiseen.
Sinäkö vilpitön uskovainen, äläs nyt, en usko tuohon alkuunkaan. Vilpittömiä uskovaisia ei nimittäin ole olemassakaan, kaikki ovat pois poikenneet.
Yleistäminen on iso virhe. Se, että porukasta on 1% paskiaisia, ei tarkoita, että muu joukko, 99% on samanlaisia.
Kaikkiin porukoihin mahtuu aina ääliöitä, oikeasti henkisesti sairaita, joita lakikaan ei tuomitse, täyttä ymmärrystä vailla olevia.
Eikös silloin ole oikea hetki aloittaa hoitokokoukset menneitten aikojen tapaan ja siivota nurkistaan kaikki hunsvontit. Näinhän se menee kaikkialla muuallakin. Kun firma ei menesty, isokin johtaja saa potkut, tosin isoine erorahoineen.
SRK:ssa ei vaan enää uskalleta turvautua entisenlaisiin siivousoperaatioihin, vaan ollaan niinkun kusi sukassa, neuvottomina, mitä nyt voitaisiin tehdä, ettei menis vaan väärin.
Trim Cat tarvitsee linkityksen jokaisesta väittämästä. Itse hän ei tietenkään alennu jumalolentona moiseen. On helpompi rikkoa kuin rakentaa.
Sääli jälkeenjääneitä kanssaihmisiämme. Yhteisökin on ihana vain silloin kun menee mukavasti. Terkkuja päämajaan.
Piia*
v.lestat osaa olla kieroja ja kovia he eivät kykene käsittelemään tunteita. Johtuuko se kovasta aivopesusta vai mistä lie mutta ovat myös uhreja, kannattaa pitää mielessä kun heidän kirjotuksia lukee.
ei ole mitään aivopesua
Mummut heitetään vittuun ja saatanalle. Lehdissä ilmoitus pakkoosallistumisesta.
Lakerikengät vinkuen seuramatkoilla leskien yömajaan. Ihanaa.
Sivussa paneskellaan lasta verissäpäin.
Jo oli aikakin mitan täyttyä.
Nyt on aika maksaa potut pottuina.
Vauvasta vaariin. Ei sillä eduskuntaankaan päässyt, vaikka järjesti homolle potkut työpaikastansa, ilman järkevää syytä.
Vai että viinatrokari. Naistennaurattaja vl-kyllä oli, mutta että
ulkopuolisia penikoita!
Henkien luoja, hoitokouksien isä. Kengätkin nuoltiin, kunnes
saatanalle myöhemmin heitettiin.