minuu kiinnostaap kauhiast et

onks muualkii päi kutsuvii bussei ?
Vielä hieman kaffeeta ja sitten bussi kutsuu taas matkaajaa.
tääl meil päi niist ei kuulu ko moottorin ääni,eikäs ne kettä kutsu
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siis häh kuuleeko joku jo omiaansa,,bussinki kutsu äänen.aikasta naurUUttava jutska

Äänestä

Ei kutsu ei, meilkää busat ketää kyytiisä, kyl se vaa o kutsumatta mentävä sinne busapyskälle, ja ooteltava nöyräst, kunnes sit jossai vaihees saapuu busaa ja poimii kyytiisä.
Eikä meil sateen varjokaa mitää sadetta tapa, no meil ny ei muuteskaa mitää väkivalta välineit hyväksytä.

Äänestä

jäätelöautoiks niit meil sanotaa ja mukulat tykkää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


outoo juttuu taas kirjoitti:

onks muualkii päi kutsuvii bussei ?
Vielä hieman kaffeeta ja sitten bussi kutsuu taas matkaajaa.
tääl meil päi niist ei kuulu ko moottorin ääni,eikäs ne kettä kutsu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu