tulevaisuus

Alkakaas persut nieleskelemään pettymystä, nimittäin persut menee hallitukseen.
Hallitusta johtaa kokoomus JYRKI KATAISEN johdolla, ja eurooppa jatkaa samaa rataa, avustuksineen päivineen, kuinkas tässä näin kävi???
857
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mahtaa olla kurjaa kun katkeruus polttelee ja ainoa konsti on koittaa purkaa sitä tänne palstalle. Hehheh:)

Äänestä

Joo kova on kirjoittamaan. LS.n palstalla varmaan sama heppu joka vaahtoaa. Mahtaakohan tuolla "yees miehellä" olla lääkitys pielessä?

Äänestä

Tuota se Astrid Thorskin yritti suomelle tehdä. On se vaan hienoa kun suvaitaan ja ollaan niin monikulttuurisia että ! Pistää miettimään että miksi helvetissä Suomen valtiossa on Ruotsin Kansan Puolue? Eipä ole ruotsissa Suomen Kansan Puoluetta.

Äänestä

Kylläpä on katkeraa persumielisillä, tappio häämöttää jokatapauksessa, joko oppositioon tai sitten kataisen hallitukseen, siinä on vaihtoehdot.
Sellainen kysymys vielä, että kun Soini on Kataisen talutusnuorassa, riittääkö pelkkä paperinaru, vai on soini niin ärhäkkä, että tarnitsee iham hamppuköyden???

Äänestä
  • PS sai viime vaaleissa 5 kansanedustajaa ja viime vuonna Kepusta loikanneen yhden.

    Sanot perussuomalaislle tulevan vaalitappion. Ihan häämöttää joka tapauksessa, väität?

    No - kuinka käy - tuleeko eduskuntaan 4 vai 3 perussuomalaista? Vai ehkä 2 taikka pelkkä Soini Uudenmaan vaalipiiristä? Vai eikö Soinikaan pääse eduskuntaan?

    Voi "Yees mies" - tule jo ulos sieltä tynnyristäsi!

    Hanki vaan itsellesi köysi ja käytä sitä lähimmässä vahvassa puussa! Ei Sinusta ole tähän maailmaan - vai oletko jo hoidokkina mielisairaalassa?

    Äänestä

No tuota tarkoitin tappiolla nimenomaan äänestäjiä. Kyllä persut vaalivoiton saa mutta saako äänestäjät?
Kumpa sinulle on mieluisampi vaihtoehto, persut oppositiossa vai pettämässä lupauksiaan ja menemällä kataisen talutusnuoraan ja jakamalla köyhille EU maille tukiaisia.
Ei se ole poliittinen vaalivoitto, jos saa lisää kansanedustajia, vaan se että saa ajamansa asiat sellaisiksi, joita on ennen vaaleja tullut luvattu.
Ps. Kehoitatko minua itsemurhaan, älä hyvä ihminen, katsos jos toteutan sen saat yllyttämisestä vankilatuomion. Tai no saat sen muutenkin kun sunnuntai iltana murjot kokoomuslaisia sairaalakuntoon, heidän saatua vaalivoiton ja pääministeri paikan. Se nyt vaan on niin, valmistaudu siihen

Äänestä

Katainen valitaan johonkin pankkivirkaan ulkomaille, koska hän on niin kovin yrittänyt siellä oleville kavereilleen saada suomalaisten rahat sinne siirretyksi.

Poliittinen vaalivoitto on saada valtava määrä lisää PS_kansanedustajia. PS-äänestäjät saavat kerrankin haluamansa - sen valtavan määrän PS-kansanedustajia. Vain harva äänestäjä on siitä mitenkään pahoillaan. Toki erityisen suurituloiset motkottavat, kun tilipussissa onkin useamman sadan euron vajaus. Mutta ei se tunnu juurikaan yli 5000 euron tilipusseissa.

Kansa huomaa sen, että YLE ei olekaan enää Kokoomuksen äänitorvi. Ihan niinkuin SDP:n ennen Reporadion aikoina.

Hallituspuolueet kutistuvat kuin pyy maailmanlopun edellä ja myös näiden puoluetuki pienenee. Ehkä jokunen poliittinen toimitsija saa nykyisten hallituspuolueiden puoluetoimistoissa kenkää! Taidat itse olla SDP:n aluetoimitsija? Sinua uhkaa lopputili, koska SDP menettää liki 10 paikkaa ja suuren määrän puoluetukea.

Varallisuusvero, kun tulee takaisin PS:n toimesta, se koskee vain ökyrikkaita. Rahan lapioimisen lopettaminen ulkomaille ei kovin monta ihmistä kosketa täällä Suomessa. Mutta mikä ssäästö siitä tuleekaan! Kun viemme kotimaisia tavaroita kehitysapuna, siitä tulee työtä Suomeen.

PS eivät peru lupauksiaan niinkuin nykyhallituspuolueet ovat tehneet! Toki muistamme vielä SDP:n vanhan vaalitäkyn: Kolminkertaistamme lapsilisät! Ei käynyt niin!

Itsehän puhuit hamppuköydestä muille.

Olet takuulla hoidokkina! Vai oletko ostanut ja juonut jo perjantaipullon? No joo!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yees mies kirjoitti:

Alkakaas persut nieleskelemään pettymystä, nimittäin persut menee hallitukseen.
Hallitusta johtaa kokoomus JYRKI KATAISEN johdolla, ja eurooppa jatkaa samaa rataa, avustuksineen päivineen, kuinkas tässä näin kävi???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu