ÖLJY LOPPUU

näin luki taloussanomissa. hinta lähtee tietysti nousuun kun tarjosta supistuu ja kulutus vaan kiihtyy. milläs kohta lämmitetään me öljymiehet??
3673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei meillä ole hätää ,kaikki haluaa myydä meille öljyä sopuhintaan koska olemme tunnettu urheilukansa.Muilla on ongelmat.

Äänestä

Täytyy varmaan ruveta soittelemaan sille Nilsiän öljysheikille joka takavuosina karpossakin esitteli öljytuotantoaan ;-), mitähän kyseiselle sheikille mahtaa tänä päivänä kuulua ?

Äänestä

Ainakin viimeiset 30 vuotta öljyvarastot ovat riittäneet vain seuraavaksi kolmeksikymmeneksi vuodeksi.

Öljyhän voidaan jo tämän päivän osaamisella korvata koska vain bioperäisellä öljyllä, eli sheikkien ei kannata hinata hintaa liian korkeaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sheikki kirjoitti:

näin luki taloussanomissa. hinta lähtee tietysti nousuun kun tarjosta supistuu ja kulutus vaan kiihtyy. milläs kohta lämmitetään me öljymiehet??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu