Onko kukaan tehnyt sipulitonta sienisalaattia eli olisiko kenelläkään tämmöisen ohjetta? Mahtaako sienisalaatista edes tulla hyvää ilman sipulia?
Olen perinteisesti tehnyt sienisalaattini sipulin ja smetanan kanssa, mutta nyt en enää voi syödä raakaa sipulia. Sienisalaattia kuitenkin tekisi mieli, kun rouskujakin on vielä pakkasessa. Vinkkejä siis kaipailisin!
Sipuliton sienisalaatti?
herkkävatsainen
2
3948
Vastaukset
- Henna_
Enpä ole tehnyt. Varmaankion maku tulee kärsimään sipulittomuudesta. En tiedä, että miltä sitten maistuisi jos sekaan laittaisi sipulijauhetta, sehän ei ole raakaa sipulia?
- sipuli mix
Kokeile kuivasipulia, se sopii yleensä herkkävatsaiselle. Maku ei ole yhtä hyvä kuin tuoreen, lisää kuivattuun sipuliin hieman vettä ja kermaa.
Kuivattua sipulia saa ihan normikaupasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917465- 373967
- 453510
- 2352803
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402652- 452482
- 1322401
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292279Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202228- 451972