dectane led valot

pa-si

moi,
onko kokemuksia dectane led valoista, laatu valoteho verrattuna vakio halogeenihin ja katsastus. kiinnostuksen kohteena d-lite ajovalot ja led takavalot.

1

479

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dectane

      Moi

      Pysy kaukana noista valoista, aivan kuraa on laatu. Hienot on, mutta ei toimi kuin max. Vuoden ja menee rikki. Sitten saa tapella takuun kanssa ja kukaan ei maksa työtä mitä joutuu vaihtoon tekemään.
      Itsellä dectane ajovalot, led toimii ja ei toimi, nytkin toinen toimii vähän aikaa ja sitten sammuu, toinen ei syty lainkaan. Valoteho aivan olematon, nyt laitoin 70w niin näkee edes jotain.
      Autossani myös dectane takavalot, osa ledeistä pimeenä ja viimeviikolta sammui toinen kokonaan. ( jarruvalo toimii)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      204
      8333
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      8
      4342
    3. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      106
      3829
    4. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      137
      3712
    5. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      89
      2991
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      156
      2646
    7. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      52
      2512
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      151
      2200
    9. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      74
      1686
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      67
      1482
    Aihe