Hyödyttikö johtajakoulutus?

Jos kävit aukin tai rukin, niin oletko kokenut hyötyneesi siitä mitenkään?
1172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Paskat aukin opeista mitään hyötyä ole siviilissä, ihmisten johtaminen on toisenlaiista jos näillä opeilla johdat olet entinen johtaja työmaalla. Preussilaiset opit on siviilissä aikaa sitten jääneet pois. Pitäisi olla myös rutkasti tietoa työstään jotta menestyisi mutta kun aukkilaiset on pääosin ö- miehiä joiden tarkoitus on siirtää ylhäältä tullut käsky alemmas ja valvoa sen toimeenpano. Ei tällä mitään työnjohdollista arvoa ole ammattimiehet katsoo nenänvarttaan pitkin kun armeijasta saaduilla opeilla johdetaan eivät he edes johtajaa tarvitse kun ovat itseohjautuvia työryhmiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


polseore kirjoitti:

Jos kävit aukin tai rukin, niin oletko kokenut hyötyneesi siitä mitenkään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu