Synnytys Mikkelissä

Tietääkö kukaan, että onko Mikkelissä mahdollista saada ilokaasua kivunlievityksenä?

Ja saako Mikkelissäkin Liberon ja Pampersin näytepakkaukset? :)
3158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Luulis sitä ilokaasua saavan joka sairaalassa. Ja varmaan näytepakkauksiakin :)

Äänestä

Itse asiassa ei saa.. Esim. täällä meilä Jyväskylässä ei saa ilokaasua, koska sairaanhoitajat eivät halua tälle altistua..

Samoinkaan ei saa Pampersin pakkausta.. Saa vain Liberolta..

Äänestä

miten siellä mikkelissä mahdetaan hoitaa synnytykset? onko mukavaa henkilökuntaa? ohjataanko imetykseen ym?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lipfui kirjoitti:

Tietääkö kukaan, että onko Mikkelissä mahdollista saada ilokaasua kivunlievityksenä?

Ja saako Mikkelissäkin Liberon ja Pampersin näytepakkaukset? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu